5 najmodniejszych odcieni farb do włosów blond

0
5 najmodniejszych odcieni farb do włosów blond

Farby do włosów blond są zawsze chętnie kupowane. Jednak co jakiś czas pojawiają się różne ich odcienie, które stają się po prostu bestsellerami. Obowiązujące trendy dyktowane są przez wizażystów i można je zawsze zauważyć na modowych wybiegach z wyprzedzeniem, więc producenci są w stanie dostosować swoją ofertę do zmieniających się kanonów piękna. Jakie odcienie farby do włosów blond modne będą w tym sezonie?

Kupujemy wygodną kanapę. Na co zwrócić uwagę kupując narożnik / sofę?

0
Kupujemy wygodną kanapę. Na co zwrócić uwagę kupując narożnik/ sofę?

Salon to centralna część mieszkania. Kojarzy się on przede wszystkim z relaksem, odpoczynkiem, komfortem, a co najważniejsze – z luksusem. By wizja ta stała się realna, urządzając to konkretne wnętrze należy zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół oraz o główny element każdego salonu, a mianowicie komfortową sofę. Czym się kierować podczas takiego zakupu? Na jakie detale zwrócić uwagę? Sprawdźmy!

Nauka poprzez zabawkę na przykładzie klocków edukacyjnych

0
Nauka poprzez zabawkę na przykładzie klocków edukacyjnych

Czas spędzony na zabawie to dla dziecka jedna z najważniejszych czynności w pewnym wieku. Specjaliści przestrzegają jednak, aby zachęcać dzieci do zabaw edukacyjnych, ponieważ to właśnie wtedy mają one okazje poznawać świat, ćwiczyć swój umysł, zdolność ruchową, a nawet wzmagać kreatywność. Doskonałym wyborem w tym przypadku będą klocki edukacyjne, czyli specjalne zestawy oparte na bazie współpracy z psychologami dziecięcymi i rodzicami.

Na czym polega edukacja poprzez zabawę?

Na rynku znajdziemy różne rodzaje klocków edukacyjnych. Marki zajmujące się produkcją tego typu asortymentu dbają o to, aby były one przede wszystkim atrakcyjne dla maluchów, a cały widz tkwi w tym, aby nauka przebiegała samoczynnie i bez wyraźnego zasygnalizowania, że będzie to czas spędzony właśnie na tym. Dzieci, które zaczęły już chodzić do szkoły, kojarzą ją często negatywnie oraz mają pewne poczucie obowiązku. Wracając do domu, nie chcą już zazwyczaj słyszeć o dodatkowych godzinach poświęconych nauce, dlatego klocki edukacyjne muszą im kojarzyć się przede wszystkim z zabawą i miło spędzonym czasem.

Jak wybrać odpowiedni zestaw?

Takie zestawy najczęściej składają się z kilku różnych grup elementów. Znajdą się tutaj oczywiście klasyczne klocki edukacyjne – https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-edukacyjne-477.html, z których trzeba coś zbudować, jednak pomimo, że można ich używać wedle własnej wizji, to producent proponuje mini gry oraz instrukcje, w jaki sposób korzystać z takiej zabawy. Najczęściej jest to związane z koniecznością ułożenia konkretnych klocków na swoje miejsca. Aby wykonać zadanie, trzeba przemyśleć każdy ruch lub na przykład odgadnąć zagadki, działania matematyczne itd. Dobry pomysłem jest również wprowadzenie elementu rywalizacji, który dodatkowo pobudza dzieci do działania.

Dobierz zabawkę do wieku!

Specjaliści potwierdzili skuteczność działania klocków edukacyjnych, a marki zajmujące się produkcją zabawek dla dzieci oraz gier planszowych szybko wykorzystały tę niszę. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych zestawów klocków edukacyjnych, a to, jaki wybierzmy, powinno być podyktowane przede wszystkim wiekiem dziecka. Na opakowaniach można znaleźć przedział wiekowy, sugerowany przez producenta. To pozwala jak najlepiej dostosować klocki edukacyjne do wieku ich użytkowników. Jest to szczególnie ważne w przypadku bardzo małych dzieci, które mogłyby połknąć mniejsze elementy. To właśnie dlatego dobrze jest, gdy zabawa będzie nadzorowana przez rodzica lub opiekuna. Dodatkowo jest to także dobry sposób na spędzenie wartościowego czasu ze swoim dzieckiem.

Wspaniała sala weselna

0
Wspaniała sala weselna

Wybór sali weselnej to zazwyczaj pierwsza rzecz, którą robimy po zaręczynach. Przed jej wyborem należy zwrócić uwagę na koszt oraz na jej wielkość. Kluczowe jest też wcześniejsze zarezerwowanie terminu.

Wielkość sali weselnej

Przed wyborem sali weselnej warto zaplanować ilu mniej więcej zaprosimy gości. Jeżeli będzie to małe przyjęcie na 30-50 osób, to nie warto rezerwować ogromnej sali. Tak samo jak planujemy wesele na 200 osób to warto zorientować się, czy dana sala pomieści tylu gości. Warto też dopytać, czy nie będzie problemu z ustawieniem stołów, np. podłużnych, okrągłych. Na filmach oraz na zdjęciach lepiej prezentuje się mniejsza sala, gdzie goście się bawią i środku sali nie jest pusty (przy dużej może być takie optycznie złudzenie).

Koszt wynajęcia sali weselnej

Kwestie finansowe są bardzo ważne przy planowaniu wesela. Często pojawiają się przed samym ślubem niespodziewane wydatki dlatego trzeba dokładnie rozplanować koszty. Należy nie tylko rozeznać ile wyniesie nas sam koszt sali, ale także ważne jest co na niego się składa. W podanej cenie mogą być zawarte dekoracje, ciasta, napoje, parking dla gości, nocleg. Warto także sprawdzić ofertę na stronie internetowej, np. http://www.trzyroze.pl/wesela. Hotele Trzy Róże reklamuje się tym, że „Powyżej 180 osób pełnopłatnych stół wiejski z tradycyjnymi mięsiwami i dwiema gorącymi przekąskami gratis!” oraz „W pozostałe dni tygodnia inne niż sobota, w miesiącach od kwietnia do października oraz w miesiącach styczeń, luty, marzec, listopad, grudzień cena wynosi bez względu na liczbę osób na przyjęciu 170 zł za osobę”. Dlatego warto też śledzić i sprawdzać takie okazje

Lokalizacja sali weselnej

Trzecim czynnikiem na jaki trzeba zwrócić uwagę jest lokalizacja sali weselnej. Nie powinna być ona zbyt daleko od miejsca ślubu (kościoła, urzędu). Sala na peryferiach miasta wiąże się z dłuższym dojazdem, ale za t z ładnymi widokami i przyrodą. Z kolei w centrum miasta będzie blisko z kościoła lub urzędu, natomiast może zabraknąć ładnej scenerii.

Jak spędzić Halloween?

0
Jak spędzić Halloween?

Cieszące się popularnością w krajach anglosaskich święto Halloween wywołuje w Polsce coraz więcej zainteresowania. Choć jego zwolenników jest tak wielu, jak i przeciwników, to nie zmienia to faktu, że towarzyszy mu wiele imprez i ciekawych wydarzeń. Halloween tuż tuż, a Ty nadal nie wiesz jak je spędzić? Sprawdź, na jakie atrakcje możesz liczyć 31 października!

Usuwanie cieni pod oczami

0
Usuwanie cieni pod oczami

Tempo życia stale wzrasta, pracujemy coraz więcej, a śpimy coraz mniej. Zmęczenie objawia się w różny sposób, ale najłatwiej zauważyć jest jego oznaki na twarzy – cienie i, tak zwane, worki pod oczami. Gdy są niewielkie, można je łatwo ukryć pod makijażem, jednak w wielu wypadkach nie jest to możliwe. Poza tym, wraz z wiekiem delikatna skóra pod oczami traci elastyczność i staje się pergaminowa, co dodatkowo zwiększa widoczność sińców. Problem ten dotyczy najczęściej kobiet i jest przyczyną dyskomfortu – sińce i „worki” pod oczami powodują że osoba wygląda na starszą i schorowaną.

Medycyna estetyczna proponuje rozwiązania, które umożliwiają pozbycie się sińców pod oczami. Do najpopularniejszych metod należą zabiegi laserem frakcyjnym, przeszczep tłuszczu, zabiegi osoczem bogatopłytkowym, kwasem hialuronowym oraz mezotrapia igłowa.

Zabiegi pobudzające skórę do regeneracji

Jedną grupą zabiegów są te, które mobilizują skórę do regeneracji i odnowy biologicznej. Należy do nich, na przykład, zabieg laserem frakcyjnym. Wskutek podania wiązki lasera, w skórze powodowane są mikrouszkodzenia, które następnie, po okresie regeneracji zastępowane są tkanką nową, odmłodzoną i świeżą. Dzięki zabiegowi, skóra pod oczami staje się jędrna, jaśniejsza, a cienie znikają.

Zabiegi nawilżające i ujędrniające

Druga grupa zabiegów na cienie pod oczami to te, w których za pomocą iniekcji podaje się wgłąb skóry rożne substancje. Usuwanie cieni pod oczami w Katowicach odbywa się za pomocą kwasu hialuronowego, mającego genialne właściwości nawilżające, osocze bogatopłytkowe, o właściwościach regenerujących, lub inne preparaty i mieszanki substancji z witaminami podawane w zabiegu mezoterapii igłowej. Wszystkie te zabiegi nawilżają i odmładzają skórę wokół oczu, dzięki czemu cienie i worki pod oczami znikają.

Microlipofilling – czyli przeszczep tłuszczu

Ten innowacyjny zabieg polega na pobraniu odrobiny tkanki tłuszczowej pacjentki (najczęściej z okolic brzucha lub bioder), a następnie podaniu go w okolice naczyń krwionośnych pod oczami. Prześwitująca przez cienką skórę tkanka tłuszczowa nadaje jej naturalny koloryt, a efekty utrzymują się przez kilka lat.

Stylowe obuwie na zimę

0
Stylowe obuwie na zimę

Okres jesienno – zimowy to czas, kiedy rodzice muszą szykować się na większe wydatki związane z kupnem odzieży dla swoich pociech. Buty to priorytetowy zakup. W dzisiejszych czasach rodzice nie kupują już butów dla swoich dzieci, które miałyby im starczyć na długie lata. Gusta młodzieży się zmieniają i wpasowanie się nie tylko w praktyczne potrzeby, ale również estetyczne wymagania nastolatka oraz nastolatki nie jest łatwe.

Buty zimowe dla nastolatek

Kupienie butów dla dorastającej dziewczyny często wiąże się z przerzucaniem się argumentami typu: „są ciepłe”, na które przychodzi kontra, „ale nie są modne”. Damskie buty to świat sam w sobie, trafić optymalnie można, jednak wyszukaniu najlepiej pasującej pary trzeba poświęcić odpowiednio dużo czasu. Śniegowce damskie to kategoria, z którą w najbliższym czasie będzie musiał zapoznać się każdy rodzic. Nie znajdują się w niej tylko damskie ocieplane botki na zimę, chociaż ten typ jest bardzo popularny. W butach zimowych królują kozaki, jednak nie oznacza to, że nastolatka będzie chciała iść z modowym prądem. Młodzież ponad wszystko pragnie zaznaczyć swój indywidualizm oraz szczególne ich sercu idee. Wygląd to w końcu wizytówka, a tutaj każdy szczegół ma znaczenie. Kupując dla dziecka śniegowce damskie trzeba myśleć zarówno w krótko, jak i długoterminowej perspektywie – buty mogą się znudzić. Obecnie dziecko nie jest uzależnione od jednej pary obuwia na sezon, posiadanie kilku par to norma, te jednak trzeba odpowiednio dobrać. Rodzice muszą do zakupów podchodzić strategicznie, śniegowce damskie mają w końcu zapewniać ochronę i wygodę dziecku. Dla rodziców kwestie praktyczne biorą często górę, co w efekcie prowadzi do różnorodnych sporów.

Wybranie butów wspólnie

Jazda po sklepach z dzieckiem w poszukiwaniu butów na zimę, nie zawsze jest dobrym pomysłem. Sklepy stacjonarne posiadają ograniczony asortyment, więc nawet, jeśli uda się znaleźć parę, które będzie odpowiadała wizualnie oraz pod względem kosztów, to często nie ma odpowiedniego rozmiaru. Wtedy trzeba próbować w innych sklepach, co przeciąga się w czasie. Obecnie większość zakupów dokonuje się za pośrednictwem sieci, buty ze sklepów internetowych cieszą się coraz większym wzięciem. Przeglądnięcie z dzieckiem ofert różnych sklepów sieciowych zajmuje mniej czasu niż wielogodzinne jeżdżenie po różnych sklepach obuwniczych, szczególnie jeśli ma się codziennie bardzo napięty harmonogram. Internetowe sklepy obuwnicze to wygoda oraz oszczędność kosztów. Zapoznanie się z bieżącym asortymentem oraz promocjami pozwala szybciej dokonać zakupu i pozbyć się palącego problemu. Ponadto, gdy znajdzie się sklep, z którego usług będziemy zadowoleni to przyszłe zakupy obuwia dla dzieci (które znów bardzo szybko nadejdą) staną się mniej problematyczne.

Niepowtarzalny styl, czyli Twoje spersonalizowane sneakersy

0
Niepowtarzalny styl, czyli Twoje spersonalizowane sneakersy

Jak często widujesz na ulicy białe i czarne sneakersy Reebok Classic? Przynajmniej parę razy dziennie, to pewne. To model uniwersalny, pasujący do wielu różnych gustów. Można założyć go do sportowego dresu, jak i casualowego kostiumu. To z pewnością jedna z jego licznych zalet. Ale takie buty nie są również pozbawione wad. Nosi je mnóstwo osób, przez co giną one w tłumie. Zakładając model tego rodzaju, zmniejszasz swoje szanse na niepowtarzalną kreację. Choć istnieją rozliczne kolekcje Reebok Classic, nie są one szczególnie różnorodne. Po jakie buty sięgać zatem, aby wybić się z tłumu?

Wszystko, co trzeba wiedzieć o dyni

0
Wszystko, co trzeba wiedzieć o dyni

Charakterystyczne pomarańczowe warzywo, to obok grzybów i spadających z drzew liści, symbol jesieni. Na miejskich bazarach pojawiają się więc różne jego odmiany. Obok najpopularniejszej dyni Hokkaido kupić można także kojarzącą się z Halloween dynię olbrzymią oraz mniej znane gatunki takie jak dynia muscat, dynia makaronowa czy dynia bambino, która słynie z nieco słodkawego posmaku. Skąd wzięło się to warzywo i jakie potrawy można z niego przygotować?

Botki Tamaris czy botki Wojas – które wybierzesz dla siebie

0
Botki Tamaris czy botki Wojas - które wybierzesz dla siebie

Szukasz modnych botków na jesień? W ofertach znanych marek znajdziesz szeroki wybór obuwia, dzięki czemu z łatwością dobierzesz produkt odpowiadający na Twoje potrzeby.