Ochrona parkietu

0
Ochrona parkietu

Jak wiadomo parkiet nie może być stosowany we wszystkich rodzajach pomieszczeń z jakimi mamy na co dzień kontakt np. garaże, pomieszczenia socjalne, warsztaty. Nie możemy stosować go w tych pomieszczeniach z takiego powodu, że występują w nich różne materiały, detergenty, farby, oleje, które mogły by zaszkodzić naszemu parkietowi. Ochrona jaką możemy zapewnić naszej podłodze w znacznym stopniu polega też na konserwacji.Parkiet bowiem nie chroniony za pomocą profesjonalnej konserwacji szybko się zużywa co prowadzi do jego uszkodzeń. Tym samym bez odpowiedniego zabezpieczenia długo nam nie posłuży. Powinniśmy zaczerpnąć choćby podstawowej wiedzy z tego tematu gdyż jest to bardzo istotna kwestia. W internecie czy prasie specjalistycznej dowiemy się w jaki sposób odpowiednio zadbać o to by nasz parkiet był konserwowany prawidłowo. Przy konserwacji ważnym jest aby stosować tylko preparaty dedykowane do tego typu powierzchni. Nie zawsze bowiem wszystkie detergenty są odpowiednie.

www.pracawbiurze.pl

Światło w kuchni cz.II

0
Światło w kuchni cz.II

Taki system oświetlenia jest rewelacyjnym rozwiązaniem, ponieważ daje nam wiele do dyspozycji, na przykład szansę do konkretnego ustawienia oświetlenia w każdym momencie. Oczywiście mimo obowiązku posiadania światła głównego i centralnego należy zastosować światło tak zwane punktowe, które będzie skupiało się na wyznaczonym miejscu.Mowa tu o takich miejscach gdzie na przykład myjemy naczynia, przygotowujemy potrawy, spożywamy przygotowane posiłki lub karmimy dzieci. Te miejsca muszą cechować się szczególnym oświetleniem, które nie męczy wzroku. Co ciekawe na ilość światła i jego aurę ma wpływ barwa oraz materiał, z którego został wykonany klosz lub oprawa lampy. Kupując ją zwróćmy uwagę na klosz matowy wtedy, kiedy chcemy uzyskać strumień światła centralnie skupiający się na dany kąt. Matowy, ponieważ stanowi on wtedy blokadę dla rozbijania się światła na boki. Zapamiętajmy, że takie oświetlenie jest wtedy bardzo mocne, jeżeli chcemy możemy zamontować do niego specjalistyczną żarówkę koncentrującą światło.

www.cigg.pl/

Wiedza o oknach

0
Wiedza o oknach

Chyba wszyscy doskonale wiemy, że w przypadku rzeczy takich, jak szeroko pojęte okna, potrzebne jest nam coś więcej niż ograniczona i w istocie dosyć uboga wiedza zwyczajnego „zjadacza chleba“. O czym więc należy pamiętać, kiedy decydujemy się na kupno rzeczy takich, jak okna? Przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze, że okna mogą pełnić funkcję nie tylko użytkową.Jeżeli szukamy jakichś przedmiotów, które mają stanowić uzupełnienie tak czy inaczej rozumianego wystroju mieszkania, powinniśmy pamiętać, że rzeczy takie jak okna mogą, przy odrobinie wysiłku, stanowić swego rodzaju ozdobę czy dekorację naszego domu albo mieszkania. Oczywiście należy wspomnieć także i o tym, że mimo wszelkich pozorów rzeczy takie jak okna to nadal przede wszystkim przedmioty, których przeznaczeniem jest nade wszystko ochranianie domu albo mieszkania przed tak czy inaczej rozumianymi skutkami niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeżeli będziemy o tym pamiętać, z całą pewnością możemy liczyć na powodzenie.

www.sisr.pl

Błąd w wyborze

0
Błąd w wyborze

Wiadomo, iż każdy producent czy zwykły sprzedawca chce sprzedać jak najwięcej towaru, jednak kupując drzwi antywłamaniowe najlepiej najpierw nie patrzeć na cenę tylko czy posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty a często zdarza się, iż te w super cenie nie posiadają ani jednego ani drugiego, lecz producent nie uprzedza wcześniej o tym klienta. Można to uznać za wprowadzanie w błąd, ale zazwyczaj nikt nie informuje o tym fakcie, bo sprzedaż na pewno spadła by drastycznie.Drzwi antywłamaniowe kosztują dużo, więc podejrzana powinna być już ich niska cena, lecz zazwyczaj człowiek właśnie na to zwraca uwagę. Ulega błędnemu myśleniu, że jeśli coś jest tanie czy w promocji to warto to kupić, bo to dobra okazja. W tym przypadku taka zasada nie ma racji bytu. Jeśli nie ma istotnej adnotacji odnośnie tego czy taki produkt posiada atest czy nie, należy zwrócić się z takim zapytaniem do samego producenta, powinien on rzetelnie i zgodnie z prawdą odpowiedzieć na nie, bo drzwi antywłamaniowe mają swoją funkcję do spełnienia a jeśli brak jest podstawowych wiadomości o nich, to szkoda tracić pieniądze, tym bardziej, że nie uzyskamy bezpieczeństwa.

www.acutemind.pl

Remont mieszkania z pomysłem

0
Remont mieszkania z pomysłem

Remonty sezonowe przeprowadzamy w swoich mieszkaniach przynajmniej raz na kilka lat i wcale nie oznacza to, że musimy w takiej sytuacji ponosić ogromne nakłady finansowe. Sposobów na to, jak wyremontować mieszkanie jest wiele, a osoby z nawet niewielkim zmysłem artystycznym mogą same we własnym zakresie całkowicie zmienić wnętrze.Powszechnie uważa się, że najłatwiejszy do modyfikacji jest styl klasyczny, bo posiada on stosunkowo dużą dowolność układów i doboru detali wykończeniowych. Stawiając właśnie na niego można potem uniknąć problemów, jak wyremontować mieszkanie bez konieczności kupowania i kompletowania od nowa całego wyposażenia. Czasami zmiana koloru ścian sprawia, że meble przestają pasować, ale nie w stylu klasycznym, w którym dopuszczalna jest zarówno harmonia, jak i kontrast. Remont może całkowicie odmienić wnętrze. Wystarczy zastąpić farbę tynkiem strukturalnym, nanieść na ścianę szablonowe wzory drzew lub fototapetę zamiast obrazu, wstawić kilka dużych roślin doniczkowych lub dekoracyjną lampę, a już mieni się całkowicie otoczenie. Zastanawiając się, jak wyremontować mieszkanie warto położyć spory nacisk na podłogę. Odpowiedni dobór materiału, wykładziny, paneli, kafli czy desek może zdziałać cuda. Pokój stanie się większy, a usunięcie firan i zasłon jeszcze go oświetli, tworząc z małego pomieszczenia salon. Szukając pomysłów na to, jak wyremontować mieszkanie warto zwrócić uwagę na kolory. Ich odpowiednie łączenie zmienia całkowicie wystrój, nadając mu specyficzny klimat.

www.nowapolitologia.pl

Pralka na miarę potrzeb

0
Pralka na miarę potrzeb

Pralka jest niezbędna w każdym domu i podczas wyposażania nowego mieszkania należy do obowiązkowych, a więc kupowanych w pierwszej kolejności sprzętów domowych. Wiele małżeństw urządzających swój nowy dom i nie posiadających doświadczenia zastanawiając się, jaka pralka najlepsza biorą pod uwagę głównie jej wygląd zewnętrzny oraz to, czy zmieści się w wyznaczone jej miejsce.Niewiele osób myśli perspektywicznie rozważając koszty eksploatacji i kupuje sprzęt bez zastanowienia. Rozważając, jaka pralka najlepsza będzie do konkretnego domu, trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę przewidywaną ilość prania. Tu również warto myśleć przyszłościowo, a więc jeśli jest to młode małżeństwo, to z założenia wkrótce może pojawić się dziecko, dlatego rozważając, jaka pralka najlepsza będzie do takiej sytuacji, warto kupić tę o większej pojemności, ale z opcją prania w małej ilości wody. Kiedy pojawi się dziecko nie trzeba będzie dokonywać wymiany sprzętu, albo prać dwukrotnie częściej. Bez względu na skład i potrzeby rodziny podejmując decyzję, jaka pralka najlepsza jest do konkretnego domu, trzeba rozważyć wszystkie możliwości, zarówno pod kątem ekonomiki, jak i estetyki, trwałości produktu i ewentualnego serwisu gwarancyjnego.

www.elsinterakcja.pl/

Ozdobienie okna

0
Ozdobienie okna

Pewnego dnia zapragnęłam przearanżować wygląd mojego mieszkania. Z uwagi na to, że nie miałam zbyt dużej ilości pieniędzy jaką mogłam na to przeznaczyć zaczęłam się zastanawiać, co zrobić, żeby wyszedł jak najmniejszy koszt, a efekt zapierał dech piersiach. Chciałam też oryginalnie ozdobić okna.Aby się zainspirować zaczęłam szukać lambrekiny wzory. Zaopatrzyłam się w wiele różnych katalogów z firankami oraz propozycjami ozdabiania okien w różny sposób. Przeglądałam bardzo uważnie lambrekiny wzory. W końcu wybrałam lambrekiny wzory, które najbardziej i się spodobały. Zamówiłam materiał dostępny w katalogach i zabrałam się do pracy. Opierając się na rozrysowanych przez siebie lambrekiny wzory stworzyłam swój własny piękny lambrekin. Jestem z siebie bardzo dumna, gdyż wszystkim podoba się moje dzieło. Mnie samej również się podoba, gdyż nadaje mieszkaniu zupełnie inny charakter niż miało przed założeniem lambrekinu. Wszyscy goście pytają się gdzie kupiłam takie cudo, a kiedy mówią, że sama zrobiłam nie chcą mi uwierzyć. Niektórzy z moich wizytatorów nawet chcieli, żebym i dla nich coś zaprojektowała, gdyż też chcą odmienić swoje wnętrza.

www.leaderprice.pl

Jak wybierać akcesoria kuchenne.

0
Jak wybierać akcesoria kuchenne.

Kuchnia to jak wiadomo, jedno z ważniejszych wnętrz w naszych domach. Niekiedy pełni ono nie tylko rolę pomieszczenia, w którym przygotowujemy posiłki. W niektórych domach, kuchnia pełni jednocześnie funkcję jadalni. Warto, więc odpowiednio do spełnianych przez nią funkcji, dopasować zarówno meble jak i akcesoria kuchenne.Co kryje się pod określeniem akcesoria do kuchni, wie niemal każdy z nas. Są to zarówno elementy dekoracyjne jak i takie, które ułatwiają nam codzienne korzystanie z tego pomieszczenia. Rynek meblarski obfituje w różnego rodzaju kuchenne akcesoria. Możemy wybierać zarówno pod kątem materiały, z jakiego są wykonane, jak i pod względem kolorystyki czy stylu, jaki im nadano. Właściwie dobrane akcesoria w kuchni, nie tylko mogą nadać pomieszczeniu charakteru, ale uczynić z niego wnętrze jak najbardziej funkcjonalne. Czym zatem kierować się wybierając kuchenne akcesoria? Po pierwsze, warto przed zakupami, stworzyć sobie listę tego, co jest nam niezbędne. W tym celu, należy spojrzeć na swoją kuchnię pod kątem tego, jaką pełni rolę w naszym domu i ocenić realnie, czy znajdują się w niej wszystkie odpowiednie do tego akcesoria kuchenne. Po drugie, należy zwrócić uwagę na to, jak duża ilość tych akcesoriów, będzie nam potrzebna. Zweryfikujmy przy tym, czy posiadane już przez nas akcesoria do kuchni, nie wymagają całkowitej wymiany ze względu na ich uszkodzenia z racji częstotliwości używania. Warto też zwrócić uwagę na to, czy akcesoria do kuchni, jakie zamierzamy nabyć, mają sprawić by kuchnia stała się bardziej funkcjonalna czy jedynie ją ożywić a może całkowicie zmienić jej charakter. Nawet taki niewielki element jak chociażby różnokolorowe maty na stół, chroniące blat przed gorącymi naczyniami, może wnieść wiele nowego do naszego pomieszczenia. Podobną rolę, mogą odgrywać takie akcesoria do kuchni jak: naklejki na ścianę czy ozdobna okleina lodówki lub parapetu.

www.e-gospodarz.pl

Prosto, łatwo i przyjemnie.

0
Prosto, łatwo i przyjemnie.

Odkąd na rynku pojawiły się panele bezklejowe, ich montaż nie tylko stał się dużo tańszy, ale zdecydowanie łatwiejszy. Jeśli wiemy zatem jak układać panele, to nie potrzebujemy do tych prac fachowca. Jednak jeśli nie wiemy jak układać panele, warto jest poznać kilka istotnych zasad.Pierwszą niezwykle ważną czynnością jest przygotowanie podłoża. Musi być ono równe i czyste. Jeśli już to zrobiliśmy, musimy ułożyć izolację dźwiękochłonną. Podłoga z paneli musi pracować i nie być sztywno ułożona na gołym betonie. Efektem takiego ułożenia byłoby szybkie zniszczenie tejże podłogi. Bardzo istotną informacją w kwestii jak układać panele jest dokładne zmierzenie szerokości pomieszczenia i rozplanowanie ułożenia poszczególnych desek. To jest niezwykle ważne, gdyż ostatani rząd paneli powinien mieć co najmniej 50 mm. szerokości. Tak musimy więc rozplanować naszą pracę, aby zachować te wymiary. Praca jest bardzo łatwa i przyjemna, o ile oczywiście wiemy dokładnie jak układać panele. Po zakończeniu prac należy pomieszczenie pozostawić na około jedną dobę i potem przystąpić do założenia listew przypodłogowych. W tym momencie nasz pokój jest ukończony i pozostaje nam tylko ustawić meble i cieszyć się nową, piękną podłogą.

www.syndications.pl

Akcesoria do kuchni – pojemniki na przyprawy

0
Akcesoria do kuchni – pojemniki na przyprawy

Każdą panią domu zapewne drażni ciągły bałagan w przyprawach. Korzysta się z nich przecież codziennie, a zazwyczaj jest tak, że ta która w danym momencie jest nam potrzebna, gdzieś się zawieruszyła. Dlatego też idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są akcesoria do kuchni w stylu różnego rodzaju organizerów. Organizer na sztućce, pojemniki na herbatę i kawę oraz wieszak na ręcznik papierowy to zazwyczaj norma w kuchni. Zatem, teraz przyszła pora na to by zainwestować w pojemniczki na przyprawy.Zamiast trzymać przyprawy w koszyczku i każdorazowo przeglądać wszystkie w poszukiwaniu jednej można przesypać je do małych pojemniczków, i wówczas zawsze będziemy wiedzieć gdzie i co mamy. Takie akcesoria kuchenne to nie tylko funkcjonalność, ale także estetyka. Nie ma przymusu trzymania ich w jednej szafce. Wiele z nich świetnie sprawdzi się także jako ozdoba blatu, a część z nich można bez problemu powiesić. Producenci pojemniczków do przypraw starają się by kuchenne akcesoria nie tylko ułatwiały życie, ale i by zdobiły dane pomieszczenie. Zatem, w sklepach znaleźć można i szklane pojemniki i ze stali oraz w różnych kombinacjach w koszyczkach czy na podwieszanych półeczkach. To, jakie wybierzmy pojemniczki zależy tylko od naszego gustu i od design naszej kuchni.

www.plenergia.pl