Ile kilogramów tyje się w ciąży

Ile powinno się przytyć w ciąży to najczęściej padające pytanie w towarzystwie przyszłych mam. Nie ma w tym nic dziwnego, każda marzy o prawidłowym rozwoju dziecka i o jak najmniejszej liczbie kilogramów do zrzucenia po ciąży. Niestety, w tej kwestii nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Organizm każdej kobiety jest różny, przez to ciężko określić ile tak naprawdę trzeba przybrać.
W internecie roi się od wszelakich liczb. Tylko tu dowiesz się ile orientacyjnie powinnaś przybrać w ciąży, by mieściło się to w normie. Mówi się, że kobieta może przybrać od 11 do 13 kilogramów w pojedynczej ciąży. Wszystko to jednak zależy od wyjściowego BMI czyli masy ciała. Podzielny wagę przez wzrost do kwadratu i okaże się w jakim przedziale BMI się mieścimy. Jeśli przed ciążą mieliśmy niedowagę to to możemy przytyć nawet do 18 kilogramów! Jeśli nasza waga przed ciążą mieściła się w normie to mamy prawo przytyć do 16 kilogramów. Nadwaga pozwoli nam tylko na przytycie 11 kilogramów, z kolei otyłość tylko do 7!
Tylko zdrowe i zbilansowane odżywianie pozwoli na prawidłowy rozwój dziecka, a tym samym nieprzytycie dużej ilości kilogramów. To z kolei jest gwarancją uzyskania szczupłej sylwetki już niedługo po porodzie. Każda mama przecież chce cieszyć się piękną figurą? Pamiętajmy, że taki proces jest możliwy, jeśli już przed ciążą o siebie dbałyśmy. Mała liczba kilogramów przybrana w ciąży nie jest gwarancją sukcesu, jeśli zaraz po porodzie rzucimy się w wir niezdrowego jedzenia.
Czas ciąży może być wspaniałą motywacją w walce o zdrowie i piękną sylwetkę. Warto zadbać nie tylko o zdrowie maluszka ale i o własne samopoczucie w ciąży. Zdrowa i szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Teraz, kiedy już wiesz ile powinno się przytyć w ciąży, postaraj się, aby mieścić się w normie do naszej masy ciała. Jest to gwarantem szybkiego powrotu do sprawności i pięknego wyglądu. Bycie kobietą ciężarną nie może być wymówką do lenistwa! Każda kobieta powinna jeść zdrowo, mimo, że ciąża pozwala na pewne odstępstwa.

http://www.czasabsolwenta.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpedytor a logistyk
Następny artykułPrecz z blokadą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ