kosmetyki

Kosmetyki naturalne potrafią zaskoczyć bogactwem i oryginalnością swoich składów. Dziś przedstawimy kilka mniej oczywistych roślin z których pozyskiwane są wysokiej jakości składniki kosmetyków naturalnych. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.

Moc adaptogenów

Adaptogeny to rośliny, które wykazują dobroczynny wpływ na układ odpornościowy oraz poprawiają ogólne funkcjonowanie organizmu Sprzyjają one adaptacji organizmu do niesprzyjających warunków zewnętrznych, stąd też ich nazwa. Jednym z adaptogenów jest różeniec górski, który poza dobroczynnym wpływem na ciało i umysł, wykazuje również korzystne działanie pielęgnacyjne na skórę. Różeniec górski stosowany zewnętrznie spowalnia procesy starzenia się skóry oraz wykazuje działanie antyoksydacyjne. Polecany jest m.in. do skóry wrażliwej, a to z uwagi na jego silne właściwości chroniące skórę przez szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wyciąg z różeńca górskiego znajdziemy m.in. w kremie przeciwzmarszczkowym Phenome.

Olej buriti

Innym mniej znanym składnikiem kosmetyków o cennych właściwościach pielęgnacyjnych jest olej buriti. Jest on pozyskiwany z miąższu owoców palmy Mauritia flexuosa, zawierających wiele cennych związków. Charakterystyczną cechą tego oleju jest jego krwawo-czerwone zabarwienie, które wynika z dużej zawartości beta-karotenu. Dzięki obecności tego składniki olej buriti jest bardzo dobrym przeciwutleniaczem i wykazuje niezwykle korzystne działanie wspierające odnowę komórek skóry. Olej buriti łagodzi też różnego rodzaju podrażnienia skóry, zwiększa elastyczność skóry oraz nawilża ją. Ten cenny składnik znajdziemy m.in. w rozświetlającym kremie przeciwzmarszczkowym na noc lub w rozświetlającej maseczce żelowej z witaminą C polskiej marki Phenome produkującej naturalne kosmetyki wysokiej jakości.

Skwalan

Dobroczynne właściwości wykazuje również inny mniej znany składnik kosmetyków naturalnych, powstający jako produkt uboczny wytwarzania oliwy z oliwek, czyli skwalan. Kiedyś pozyskiwany był on z wątroby rekina, stąd też pochodzi jego aktualna nazwa (łac. squalus oznacza rekina). Skwalan sprawdza się doskonale jako składników kosmetyków pielęgnujących, zapewniając skórze ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz skuteczną pielęgnację. Znany jest przede wszystkim ze swych właściwości wzmacniających naturalną barierę ochronną skóry, a także właściwości przeciwutleniających. Kosmetyki z zawartością tego składnika pozwalają skutecznie zregenerować strukturę płaszcza lipidowego skóry Skwalan znajdziemy m.in. w nawilżająco-matującym kremie do skóry mieszanej i tłustej marki Phenome.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ