Audi A2 opinie

Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w roku 1997 zaprezentowano koncepcyjny samochód Audi A2. Dwa lata później, w roku 1999 na tych samych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowano wersję produkcyjną modelu.

Audi A2 jest następcą modelu Audi 50, a poprzednikiem Audi A1. Model A2 pojawił się w sprzedaży wiosną w 2000 roku. Ten samochód z klasy aut miejskich osobowych z segmentu B, produkowany w jednym tylko typie nadwozia-5drzwiowym Hatchback wszedł na rynek w jednej generacji, a jego okres produkcji to lata 2000-2005. Auto dostępne jest tylko w wersji z napędem na przednią oś. Audi A2 wykonane jest w całości z aluminium, co zapewnia lekkość oraz brak możliwości pojawienia się rdzy.

Miejskie samochody najczęściej nie oferują dużej oferty silnikowej, tak też jest w przypadku Audi A2. W tym modelu mamy do wyboru jedynie cztery jednostki napędowe.
Audi A2 poza cyklem miejskim świetnie sprawdzi się także w trasie, jest bezpieczne oraz wygodne w prowadzeniu, jednak za jego wadę uważa się dosyć twarde zawieszanie, co może być uciążliwe podczas jazdy po nierównych, złych jakościowo drogach. Model ten uważa się także za stosunkowo niedrogi w utrzymaniu, prawdopodobnie z powodu jego niezwykle niskiej awaryjności.

Model A2 uważany był jako stosunkowo futurystyczny i o niekonwencjonalnym jak na swoje czasy wyglądzie, uważa się wręcz, że ten samochód przeskoczył swoją epokę. Niestety jednak nie odniósł on sukcesu komercyjnego. W samochodzie tym zastosowano stosunkowo drogie komponenty i zaawansowane technologie, przez co model A2 przez wysokie koszty produkcji był po prostu zbyt drogi w zakupie by zdobyć wielu nabywców. To, co pewnie w założeniu miało być zaletą okazało się gwoździem do trumny tego modelu. Na kupno Audi A2 zdecydowało się jedynie 170 000 kierowców. W roku 2005 zaprzestano jego produkcji, ponieważ nie osiągnął zamierzonego przez producenta sukcesu komercyjnego. Ci jednak kierowcy, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu cenią go ze wzglądu na jego jakość wykonania i inne liczne zalety.

www.getmoto.pl

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ