Bieganie i cellulit

Walka z cellulitem nie jest rzeczą łatwą i przyjemną, To trudne zadanie, szczególnie dla kobiet, które nie dawno urodziły dziecko lub mają wielogodzinna, codzienną pracę siedzącą. Trudno znaleźć im czas na regularne, codzienne ćwiczenia fizyczne. Jednak warto zmotywować się i zająć przynajmniej jedną aktywnością fizyczną. Wielu z nas zastanawia się, czy bieganie zwalcza cellulit.

Każda aktywność fizyczna redukuje naszą masę ciała oraz poprawia ukrwienie komórek naszego organizmu. Oznacza to, że również taki sport jak bieganie pomaga zapobiegać i redukować skórkę pomarańczową. Wystarczy trzydzieści minut przez trzy dni w tygodniu i możemy być pewni, że zauważymy różnicę w wyglądzie naszego ciała, a co ważniejsze – poczujemy się zdrowsi, ponieważ bieganie nie tylko redukuje masę ciała, ale również poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Lepsza kondycja to też lepszy stan naszej cery. Nadal się zastanawiasz czy zacząć biegać? Jeśli tak to pomyśl, że możesz dzięki temu tylko zyskać.

Już w starożytnych Chinach ludzie zauważyli problem cellulitu i próbowali mu przeciwdziałać. Tam właśnie powstała specjalna metoda walki ze skórką pomarańczową, czyli używanie tak zwanych baniek chińskich. Istnieje wiele badań naukowych, które potwierdzają jego działanie. Jednak nie jet to metoda przeznaczona dla wszystkich kobiet. Nie powinny jej stosować kobiety o dużych skłonnościach do powstawania naczynek na skórze. Jest to najważniejsze przeciwskazanie dla tej metody, bańki chińskie mogą powodować nadmierne pękanie naczynek krwionośnych, szczególnie u osób o takich skłonnościach. A wiemy przecież, że takie naczynka nie wyglądają estetycznie.

Co należy jeść i pić, aby pomoc sobie w walce z cellulitem? Pomocna może okazać się tradycyjna zielona herbata. Zawiera ona dużo antyoksydantów i flawonoidów, które zapobiegają starzeniu się organizmu i poprawiają krążenie w miejscach objętych problemem cellulitu. Jeśli lubisz zieloną herbatę, to powinieneś pić ją przynajmniej raz dziennie, by jeszcze skuteczniej walczyć z cellulitem.

www.cellulit.info.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ