Czy kupić nawilżacz powietrza?

0
974

Jeśli zadajesz sobie pytanie: Czy potrzebuję nawilżacza powietrza, odpowiedź najprawdopodobniej brzmi nie. Nawilżanie powietrza zazwyczaj nie poprawia ogólnego stanu zdrowia, ani nie jest potrzebne dla zachowania zdrowia domowników. Gdyby tak było, ludzie i domy w suchym klimacie byliby mniej zdrowi niż w wilgotnym klimacie, a tak po prostu nie jest. Ale to nie znaczy, że nawilżacz powietrza nie sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo. Nawilżacze mogą także pomóc złagodzić niektóre objawy związane z przeziębieniem, a nawet niektórymi chorobami układu oddechowego, ale stosowanie nawilżacza w takich przypadkach powinno być omówione z lekarzem.

Objawy niskiej wilgotności

Suche powietrze prowadzi do wysuszonej skóry, swędzących oczu i podrażnionych przewodów nosowych. Może powodować krwawienie z nosa lub swędzenie w gardle i może nasilać objawy przeziębienia i niektórych chorób układu oddechowego. Zwiększa również elektryczność statyczną, którą odczuwasz w ubraniach i włosach, a także na meblach i wykładzinach. Podniesienie wilgotności zazwyczaj zmniejsza lub łagodzi te objawy.

Pomiar poziomów wilgotności

Wilgotność to ilość pary wodnej w powietrzu. Wilgotność, o której mówimy w naszych domach nazywa się wilgotnością względną i wyrażana jest w procentach. Zazwyczaj mierzy się ją za pomocą prostego urządzenia zwanego higrometrem. Standardowy zalecany zakres jakości powietrza wynosi od 30 do 50 procent. Wilgotność mniejsza niż 30 procent może być zbyt mała, podczas gdy poziomy wyższe niż 50 procent mogą sprzyjać rozwojowi bakterii i pleśni oraz innym problemom w domu.

Opcje podnoszenia wilgotności powietrza

Nawilżacze powietrza ze sklepu https://oxyshop.pl/nawilzacze-powietrza są dostępne w kilku różnych typach i różnych pojemnościach. Małe nawilżacze, takie jak odparowywacze i staromodne nawilżacze wirnikowe, są najlepsze do małych pomieszczeń. Nawilżacze dla dużych powierzchni obejmują parowniki, które wdmuchują powietrze przez przesiąkniętą wodą podkładkę oraz takie obejmujące cały dom, które wstrzykują parę wodną do przewodów systemu ogrzewania z wymuszonym obiegiem powietrza.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić nawilżacz, przemyśl powyższe uwagi i podejmij najlepszą dla siebie decyzję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ