włosy

Praca fryzjera nie jest tak prosta jak się nam może wydawać. Z perspektywy klienta jest to po prostu stylizacja oraz metamorfoza włosów. Praca w salonie fryzjerskim jest jednak bardzo pasjonująca oraz pozwala wykazać się swoją kreatywnością, warsztatem i talentem. Z pozoru praca ta wydaje się bardzo miła, spokojna oraz bezpieczna zarówno dla klienta jak i pracownika. Jednak zawód fryzjera również Naraża nas na pewno zagrożenie. Są one związane typowo z zawodem. Jak to wygląda? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/fryzjer-zagrozenia-i-choroby-zawodowe/

Zagrożenia wynikające z pracy fryzjera

Oficjalnej dokumentacji dotyczącej ryzyka tego zawodu możemy znaleźć kilka czynników, które są źródłem nie mały zagrożeń dla zdrowia. Nie chodzi tutaj o przypadki niefortunnego wypadku, które mogą zdarzyć się każdemu w każdym miejscu. Fryzjer do swojej dyspozycji posiada całe mnóstwo ostrych narzędzi do pracy. Są to nożyczki, maszynki do golenia czy nożyki. To wszystko może spowodować skaleczenia lub obtarcie. Oprócz tego możemy poślizgnąć się na podłodze, ponieważ na niej może znajdować się rozlana woda, która znajduje się tam podczas mycia włosów klientowi. To więcej fryzjer operuje narzędziami takimi jak suszarka, lokówka czy prostownica, które mogą powodować oparzenia w przypadku złego użytkowania ich. Duża część z tych narzędzi zasilana jest elektrycznie. Wystarczy chwila nieuwagi lub niepoprawny stan techniczny narzędzia, który będzie źródłem groźnego w skutkach porażenia prądem.

Praca fryzjera – bliski kontakt z ludźmi

Fryzjer przy swojej pracy musi mieć bliski kontakt z klientem, powoduje to ryzyko zarażenia się wirusami, bakteriami oraz grzybami. Co więcej fryzjer ma cały czas kontakt z chemikaliami preparatów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Ciągłe oddychanie ich może powodować choroby układu oddechowego, pokarmowego, a nawet nerwowego. Niektóre narzędzia fryzjerskie emitują promienie, które posiadają korzystny wpływ na fryzurę, ale niekoniecznie na oczy fryzjera. Dlatego ważne jest to, aby każdy sam wyposażony był w ochronna odzież, okulary oraz przestrzegał zasad higieny i ergonomii pracy.

Choroby zawodowe fryzjera

Fryzjer na razie miejscu wnieśli na choroby zawodowe czyli typowe dla danej profesji schorzenia, które mogą pojawić się pod wpływem czynników towarzyszących w danej pracy. Fryzjer narażony jest na choroby skóry dłoni, powstałe w wyniku substancji tworzących, egzema, miażdżyca, choroby układu oddechowego, alergia, choroby zakaźne z wirusowym zapaleniem.

Zobacz też: http://www.frywolna.pl/sztuka-strzyzenia-wlosow/

[Głosów:14    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ