Garsonka jest strojem, który świetnie sprawdzi się na różne okazje takie jak wesele czy bankiet. Ten strój siłą rzeczy wybierają także kobiety sukcesu czyli zawsze eleganckie bizneswoman. Garsonkę możesz nosić ze spodniami lub spódnicą, przeczytaj tylko kiedy najlepiej sprawdzi się dany zestaw.

Garsonka – co to za typ ubrania?

Zwykło się sądzić o garsonce, że to typ stroju, który można założyć tylko na oficjalne okazje. Inaczej garsonka to typowy kostium – spódnica i żakiet lub spodnie i żakiet. Ubranie takie jest bardzo eleganckie, ale można je zakładać nie tylko na spotkania biznesowe. Obecnie garsonki są dostępne w różnych kolorach, niekoniecznie też spodnie czy spódnica muszą mieć barwę żakietu, o czym świadczą propozycje ze sklepu Modbis: https://modbis.pl/pol_m_Kostiumy-i-garsonki-damskie-162.html. Projektanci coraz swobodniej podchodzą do zestawu kolorystycznego żakietów i dobranej do niego spódnicy czy spodni. Jednak zawsze garsonka powinna wyróżniać się dobrym krojem i idealnym dopasowaniem do figury.

Garsonka na wesele, czyli co założyć do żakietu?

Garsonka, jak już zostało wspomniane, to strój bardzo elegancki, więc doskonale sprawdzi się na okazje takie jak wesele. Szczególnie dobrze w garsonce zaprezentuje się mama panny młodej czy pana młodego. Do żakietu warto jednak w tym przypadku wybrać spódnicę – spodnie mogą tutaj nadać zbyt służbowy charakter stylizacji. Okazja jaką jest wesele wymaga jednak pewnych zasad co do ubioru: mama szczęśliwego przyszłego małżonka lub małżonki powinna wybrać spódnicę przynajmniej do kolan, całość natomiast w kolorze o ton ciemniejszym od sukni panny młodej. Tutaj też można pozwolić sobie na wybór różnych motywów na garsonce – od kwiatowych, przez delikatne wstawki z koronki po oryginalne drapowania.

Garsonka wizytowa – wybór spódnicy do żakietu to nie oczywistość!

Chyba warto tutaj wyjaśnić skąd się wzięła w ogóle moda na garsonki. Spopularyzowała ja sama Coco Chanel, która nosiła pudełkowe żakiety i dopasowane do nich spódnice. Dzisiaj garsonka stała się nie tylko oficjalnym strojem kobiet sukcesu, ale często jest to ubranie wybierane na okazje takie jak eleganckie przyjęcia czy bankiety. Ale czy zawsze idąc na przyjęcie trzeba wybierać spódnicę do żakietu? Oczywiście, że nie. Elegancka stylizacja to także doskonale skrojone cygaretki dopasowane do kostiumu lub spodnie z asymetrycznymi dodatkami. Wybór warto uzależnić także od kwestii takich jak własne samopoczucie – czasem dobrane do żakietu spodnie i wysokie szpilki nadadzą całości szyku i niezwykłej klasy.

Garsonka do pracy ze spodniami lub spódnicą

O ile strój wizytowy, w którym główną bohaterką jest garsonka, nie wymagał wyłącznie by wybrać spódnicę, o tyle w stroju do pracy zależy to sytuacji. Jeśli pracujesz w korporacji, to przeważnie obowiązuje tam dress code. Czasem wręcz wymaga on by kostium składała się z żakietu i spodni. Oczywiście nie jest to regułą, ale w wielu firmach pod tym względem obowiązują żelazne zasady. Jeśli akurat u Ciebie w biurze nie ma dress codu, to możesz zarówno założyć do żakietu spodnie jak i spódnicę. Pamiętaj tylko, że powinna mieć ona określoną długość – najlepsza będzie ta kończąca się trochę przed kolanem.

Garsonki to najlepszy wybór na okazje, kiedy musi zostać podkreślona elegancja i profesjonalizm. Nie jest to zatem strój na co dzień. Wystarczy spojrzeć na żony dygnitarzy, które zwykle na ważnych spotkaniach prezentują nienagannie skrojone kostiumy. Ubranie tego typu nie tylko powinno być zatem szykowne, ale w wielu przypadkach warto uszyć je na miarę.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ