Czy doczepki niszczą włosy? Zdecydowanie się na włosy doczepiane mimo wielu idących za tym korzyści wizualnych, nie jest dla kobiet łatwe. Panie obawiają się tego, że ich naturalne włosy ulegną zniszczeniu bądź zaczną się łamać i wypadać. W szczególnie niekomfortowej sytuacji znajdują się posiadaczki naturalnie cienkich włosów. Panie o tego rodzaju włosach drżą na samą myśl, że ich i tak z natury kruche włosy miały by być narażone na jeszcze większe ryzyko zniszczenia. Oczywiście, naiwnością byłoby zakładać, że włosy doczepiane będą obojętne dla naszej skóry głowy i dla naszych włosów na całej długości. Ciężkie doczepki mogą uszkadzać strukturę włosa. Podobnie drażniąco działają niektóre, zwłaszcza te inwazyjne metody doczepek. Nie należy jednak popadać w przesadę i demonizować doczepiania włosów.

Naturalne czy sztuczne?

Jeżeli zdecydowałyśmy się już na doczepki, warto mieć na uwadze, że kluczowym momentem jest wybór włosów, które chcemy zakupić. To od nas zależy czy wybierzemy doczepki sztuczne czy zdecydujemy się na naturalne włosy doczepiane. Zaletą tych pierwszych jest na pewno niższa cena, gdyż tworzywa sztuczne znacznie łatwiej pozyskać niż naturalne, piękne i zdrowe kobiece włosy. Niewątpliwie jednak, te drugie mają zdecydowanie więcej zalet. Przede wszystkim idealnie dopasowują się one do naturalnych włosów kobiet. Możemy być zatem spokojne, że nikt nie dostrzeże naszych doczepek. Kolejną zaletą naturalnych włosów jest fakt, że nie powodują one podrażnień i uczuleń. Sztuczne doczepki mogą bowiem u szczególnie wrażliwych osób wywołać reakcję alergiczną, a tego byśmy przecież nie chciały.

Zadbane włosy kluczem do sukcesu

Jeżeli chcemy, aby nasze włosy były przygotowane na zabieg doczepiania, musimy o nie odpowiednio zadbać. Jest to ważne szczególnie w przypadku włosów suchych lub bardzo zniszczonych. Warto przed zagęszczeniem bądź przedłużeniem włosów, zafundować im zabieg regenerująco odżywczy. Nawilżone i odbudowane włosy, dużo lepiej zareagują na każdą z metod stosowaną w celu doczepienia włosów. Będą też dużo lepiej współgrać z doczepkami, które na pewno nie będą wyglądały na suche ani zniszczone. Jeżeli pozwala nam na to budżet, warto wybrać się na taki odżywczy zabieg do fryzjera. Profesjonalista pomoże nam dobrać substancje, które najlepiej zadziałają przy naszym rodzaju włosów. Bardzo ważne, aby zabieg nawilżający wykonać najlepiej ze dwa tygodnie przed planowanym doczepianiem włosów. Wykonanie go dzień czy dwa przed, odniesie skutek odwrotny od zamierzonego, gdyż doczepki mogą zsuwać się z naszych włosów, jeśli te będą zbyt śliskie.

Dlaczego należy oczyścić skórę głowy?

Jeżeli chcemy, aby naturalne włosy doczepiane od Remy-Hair.pl prezentowały się dobrze na naszej głowie, nie zapominajmy o odpowiednim przygotowaniu skóry głowy i włosów. Przed doczepieniem włosów, skórę głowy należy delikatnie oczyścić. W tym celu najlepiej użyć delikatnego szamponu, bez silnych detergentów, które podrażnią nam skalp. W celu głębszego, aczkolwiek nadal niezbyt mocnego oczyszczenia, możemy wykonać łagodny peeling, masując skórę naszej głowy szamponem z dodatkiem cukru. Odpowiednie oczyszczenie skalpu jest nieodzowne szczególnie wtedy, gdy odwiedzamy fryzjera w celu zastosowania którejś z inwazyjnych metod doczepiania włosów. Dzięki właściwemu przygotowaniu naszych naturalnych włosów, włosy doczepiane będą prezentowały się tak, że nikomu nie przyjdzie do głowy, że korzystamy z doczepek.

Jednorazowe doczepianie włosów

Jeżeli zależy nam na tym, aby naturalne włosy doczepiane dodały nam uroku i wdzięku z powodu jakiegoś jednorazowego ważnego wydarzenia, dobrym pomysłem jest zastosowanie metody clip in. Ta najprostsza metoda nie wymaga od kobiet nie wiadomo jak wielkich umiejętności. Jest bezpieczna i nieinwazyjna, dlatego nie musimy się obawiać, że zrobi krzywdę naszym włosom. Przed przystąpieniem do przypinania doczepek, warto jednak dokładnie rozczesać włosy. Jeżeli rozczesywanie ich przychodzi nam z trudem, możemy wetrzeć w dłonie odrobinę jedwabiu i rozsmarować ją na włosach. Dzięki temu nasze włosy nie będą się plątać. Staranne rozczesanie włosów to w zasadzie jedyna rzecz, o której musimy pamiętać, jeżeli doczepiamy włosy tak nieinwazyjną metodą jaką jest clip in.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ