Jak rosną włosy

Włosy są atrybutem każdej kobiety. Bardzo martwimy się kiedy wypadają i przykładamy dużą wagę do tego, żeby były zdrowe i mocne. Robimy wiele, żeby ich stan był zadowalający, kupujemy szampony ziołowe, naturalne maski i odżywki, chodzimy do fryzjera na zabiegi pielęgnacyjne. Możliwe jest również umówienie się na wizytę do trychologa. Jest to lekarz który zajmuje się badaniem skóry głowy i włosa. Potrafi on oszacować, jakich potrzebujemy witamin i suplementów diety. Wizyta u niego może być pouczająca i przynieść wiele korzyści.

Osoby, którym włosy nadmiernie wypadają można polecić taką wizytę. Może się okazać, ze taki lekarz znajdzie przyczynę i podpowie właściwe leczenie. Ile rosną włosy centymetrów miesięcznie. U każdej osoby jest to kwestia dość indywidualna, ale można powiedzieć, że jest to około 1 – 3 cm, miesięcznie. Niej jest to więc dużo, ale czas szybko leci i ścięte włosy, szybko odrastają.

Podcinanie końcówek jest ważne i warto wykonywać je regularnie. Okazuje się bowiem, że często mamy rozdwojone i zniszczone końce włosów, mogą mieć one wiele lat, sporo przeszły, więc podcinanie jest wskazane. Niektórzy mówią, że warto to robić co miesiąc. Jeśli ktoś tak chce i tak mu wygodnie to nie ma powodów, żeby tego nie robił, ale wielu osobom ciężko byłoby zachować taką regularność, dlatego podcinają włosy dużo rzadziej.

Włosy powinny być lśniące i gęste. Jeśli nasze są osłabione warto wzmocnić je odpowiednimi specyfikami, można samodzielnie zrobić maseczkę z jajka, jogurtu i miodu. Każdy może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

Pomocne jest też dla niektórych włosów, nakładanie na nie oleju, który natłuści, szczególnie suche włosy lubią ten zabieg. Panie, które zapuszczają włosy, powinny wiedzieć, żeby delikatnie je wiązać, ponieważ mocne ściskanie ich gumką, osłabia ich strukturę i może powodować nieodwracalne uszkodzenia. Warto delikatnie traktować włosy i myć je z taka częstotliwością, jakiej potrzebują. Suszenie, farbowanie i rozjaśnianie włosów warto wykonywać jak najrzadziej.

http://www.inwestycjawkadry.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ