Strach przed dentystą wynika często z wybrania nieodpowiedniego dla siebie gabinetu stomatologicznego. Tego rodzaju klinik jest natomiast w samej Polsce tak wiele, że można w nich dosłownie przebierać i za każdym razem odwiedzać inną placówkę. Prędzej czy później znajdzie się dla siebie tą idealną. A po czym sam pacjent może poznać, że pracujący w klinice dentysta jest dla niego dobry?

Bardzo ważny jest tworzenie partnerskiej relacji z pacjentem. Dobrzy lekarze dbają o to, by odwiedzające ich osoby czuły się w gabinecie komfortowo i wręcz „domowo”. Na początku wizyty siadają razem z nimi przy biurku i krótko rozmawiają. Przełamują tym sposobem występujący zawsze w takich sytuacjach dystans i przyzwyczajają pacjenta do nowego miejsca. Pogawędka odbywająca się na początku wizyty wbrew pozorom nie musi dotyczyć wyłącznie samego leczenia czy problemów, z którymi pacjent przyszedł do lekarza. Czasem lekarz może po prostu zapytać pacjenta o jego samopoczucie, aby ewentualnie móc go uspokoić.

Nawet najmilszy i najbardziej wygadany lekarz nie będzie jednak cieszyć się dużą popularnością, jeśli wykaże się kiepskim profesjonalizmem. Ludzie oczekują od dentystów rzetelnego podejścia do sprawy. Chcą być leczeni szybko i sprawnie, by takich wizyt nie powtarzać zbyt często. Dobry stomatolog musi zatem koniecznie dysponować sporą wiedzą. Powinien sprawnie wykonywać wszelkie zabiegi, aby nie przytrzymywać pacjenta w swoim gabinecie zbyt długo. Powinien także dysponować nowoczesnym sprzętem, czyli odpowiednimi urządzeniami dentystycznymi oraz specjalnymi środkami znieczulającymi. Nawet wykwalifikowany i doświadczony lekarz nie jest w stanie nic zrobić bez takich dodatkowych urządzeń.

Dobra i porządna klinika stomatologiczna jak na przykład SobotaDent sprawi, że nawet osoba z największą fobią dentystyczną szybko się przełamie i usiądzie na znienawidzonym przez siebie fotelu. Placówki tego rodzaju zazwyczaj nie działają w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, dlatego za wizyty u nich trzeba niestety zapłacić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ