Kanapy do salonu – czy nadal w modzie?

0
1005

Od lat istnieje spór w dziedzinie wnętrzarstwa dotyczący tego, co jest punktem centralnym salonu, a jak salonu to i zapewne całego domostwa, gdyż to właśnie to pomieszczenie uznawane jest za najważniejsze w naszym mieszkaniu. W decydującym starciu biorą udział stoły i kanapy. Pierwszy pretendent do miana najważniejszego, ma za sobą przede wszystkim argument związany ze spożywaniem posiłków, które to są ważne. Natomiast jeśli chodzi o kanapy, to są zdecydowanie potrzebne do relaksu. Doskonale sprawdzają się również, jako siedzisko w przypadku aktywności takich jak oglądanie telewizji, czytanie książki itp. W tym artykule skupimy się jednak na kanapach, a konkretnie odpowiemy na pytanie, czy salon bez takiego mebla ma w ogóle prawo bytu, oraz podpowiemy, jakie kanapy najlepiej wybierać, do jakiego typu wnętrza.

Salon bez sofy?

Miejsce do siedzenia to bardzo integralny mebel na wyposażeniu pokoju dziennego. Przyjęło się, że relaks musi odbywać się na wygodnym siedzisku, a do takiego grona zaliczały się zazwyczaj kanapy lub fotele. Dodatkową zaletą kanap w salonie jest możliwość ich rozłożenia, kiedy to w naszym mieszkaniu pojawią się goście i brakuje miejsca do spania. To bardzo silne argumenty przemawiające za kanapami w salonie, jednak jeżeli ktoś ma potrzebę poczucia oryginalności i wyrafinowanego wnętrza można zastąpić taki mebel na wiele sposobów. Wszystko zależy tutaj od gustu domowników i kreatywności w pomysłach na aranżację.

Jakie meble wybrać do salonu

kanapaJeżeli jednak zdecydujemy się mieć kanapę w naszym mieszkaniu, warto by było wiedzieć w jakiś sposób dobrać ją względem warunków, którymi dysponujemy. Oczywiście na rynku istnieje bardzo wiele rodzajów kanap, dlatego taki wybór nie powinien być utrudniony, a przynajmniej nie ze względu na brak dostępnych wariantów (ewentualnie na ich nadmiar). Jak to bywa w przypadku każdego innego mebla, również kanapę warto dobrać względem stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. W sklepach z meblami znajdziemy zarówno bardzo designerskie i nowoczesne kanapy, które świetnie sprawdzą się w przypadku nowopowstałych budynków, gdzie zazwyczaj wystrój kierowany jest w stronę obecnie obowiązujących trendów. Dla wszystkich, którzy lubią powroty do przeszłości, dobrym wyborem może okazać się skorzystanie z oferty kanap, nawiązujących stylem do nieco bardziej zamierzchłych epok. Oczywiście w tym przypadku można pokusić się o różnego rodzaju eksperymenty, należy tylko uważać na to, aby nie przesadzić w żadną stronę, gdyż bardzo łatwo jest stworzyć coś brzydkiego i niedopasowanego.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ