Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Na pielęgnacje włosów składa się wiele czynników. Jednym z najważniejszych będą produkty jakich używamy do dbania o nie. Kosmetyki do włosów są wszechobecne, do każdego typu i w różnych przedziałach cenowych. Każdy pragnie mieć długie zadbane lśniące pasma, ale czasami błądzimy po omacku słuchając rad koleżanek które mogą mieć zupełnie inną strukturę włosa.  Jak zatem odnaleźć idealny dla siebie zestaw? na co zwrócić uwagę oraz co powinno być dla nas istotą wskazówką potwierdzającą dobrą jakość produktu?

Podstawowa pielęgnacja włosów

Podstawowy kosmetyk w każdej łazience to szampon. Nie zwracamy uwagi na to co dokładnie ma w składzie gdyż pozostaje on na naszej głowie krótko po czym od razu jest spłukiwany. Często można spotkać się z opinią że poza oczyszczaniem skóry głowy nie ma on żadnych innych funkcji. Jest to niesłuszne zaniedbanie ponieważ może on dla nas zdziałać naprawdę wiele. Osoby ze skłonnościami do świądu, nadwrażliwości na chemiczne składniki, alergiami powinny zwrócić szczególną uwagę na ten kosmetyk. składniki łagodzące takie jak aloes czy zielona herbata pomogą z znacznym stopniu pomóc zniwelować problem. Unikać natomiast należy wszelkich „zapychaczy”.

Po szamponie przychodzi czas na odżywkę– tutaj już nieco baczniej zwracamy uwagę na składniki jednakże zapominamy o tym że można ją stosować na wiele różnych niestandardowych sposobów. W niektórych przypadkach odżywka może zastąpić szampon. Gdy włosy są niezwykle suche i łamliwe delikatnie je oczyści nie powodując uszkodzenia cennej warstwy naturalnych olejów.

Po tych 2 podstawowych kosmetykach przychodzi czas na różnego rodzaju maski, sera, kremy, ampułki, olejki, żele – wszystko to aby ujarzmić i zdefiniować naszą fryzurę na resztę dnia.

Porowatość

Każdy choć trochę zainteresowany losem swojej głowy słyszał o różnej porowatości włosów. W zależności czy mamy skłonność do wysokoporowatej struktury czy też niskoporowatej powinniśmy dobrać odpowiednie kosmetyki które nie będą obciążać ani puszyć naszych pasm. włosy kręcone bądź falowane będą miały skłonność do suchości a nieodpowiednio pielęgnowane nawet do łamliwości. Zatem funkcyjność kosmetyków w tym wypadku musi skupiać się na uelastycznianiu włosa, zmiękczaniu go i dociążaniu. Czasami wystarczy dodatek jednego kosmetyku aby nasza fryzura ewoluowała na wyższy poziom. Przy lokach pomocne będzie wklepanie żelu w jeszcze wilgotne włosy co pomoże nam odnaleźć odpowiedni skręt i utrzymać go na dłużej.

Pielęgnacja włosów średnioporowatych będzie balansowała pomiędzy odpowiednim nawilżeniem a uniesieniem włosów u nasady. Czynniki takie jak pogoda będą odgrywały tutaj kluczową rolę w dostosowaniu pielęgnacji do potrzeb włosa. czasami wystarczy jedynie nałożenie odżywki na 3 minuty, innego dnia natomiast będziemy musieli wspomóc się maską.

Lśniące, grube, ciężkie włosy to domena niskoporowatej struktury. W tym wypadku najczęściej będziemy poszukiwać kosmetyków które pomogą odbić włosy u nasady oraz zadbać o świeżość głowy przez cały dzień.

Problemy z wypadaniem włosów

Szeroka gama ampułek dostępnych na rynku które wtarte w skore głowy zapewniają jej odpowiednią ilość składników odżywczych, w większości przypadków szybko zahamuje wypadanie a następnie pomoże pobudzić wzrost nowych włosów. Ampułki nie obciążają a wręcz odświeżają pasma u nasady. Wyciągi z warzyw oraz ziół zapewniają bogactwo mikroelementów oraz witamin których brak nierzadko jest przyczyną nadmiernej utraty włosów.

Bez odpowiedniej pielęgnacji nasze włosy nie mają szansy stać się w pełni zadowalające. Warto zainwestować w dobrej jakości kosmetyki z wyrobioną opinią na rynku gdyż gwarantuje nam to odpowiednią pielęgnacje bez rozczarowań. Więcej znajdziesz w sklepie fryzjerskim tutaj: (https://sklep.fryzaw.pl).

Źródło: http://gocz.pl/category/zdrowie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ