Makijaż brwi na co dzień i na specjalne okazje

Niezależnie od tego, czy szykujesz się na jakąś specjalną okazję, czy poszukujesz sposobu na to, by podkreślić swoje brwi na co dzień, warto zaopatrzyć się w kilka niezawodnych kosmetyków. Makijaż brwi nie obejdzie się bez takich produktów jak cienie, kredka czy żel, ale istnieją też inne sposoby na nadanie twarzy ładnej ramy. Nie zawsze potrzebna jest wiedza jak malować brwi. Natomiast zawsze warto poznać różne możliwości i sposoby podkreślania tej części twarzy.

Czym wykonać makijaż brwi?

Brwi stanowią coś na kształt oprawy naszej twarzy. Dzięki nim nabiera ona charakteru, staje się „jakaś”. Dlatego tak ważne jest, by nie pomijać ich podczas wykonywania makijażu czy to na wielkie wyjście, czy na co dzień. To, jak malować brwi, w dużej mierze zaczyna się od wyznaczenia ich kształtu. Nie zawsze odpowiada nam kształt, jakim obdarzyła nas natura. Jeśli brwi np. opadają, nadają twarzy smutny wygląd. Jeśli są zbyt jasne albo zbyt rzadkie, brakuje nam z kolei wyrazu. Dlatego zawsze dobrym pomysłem jest podkreślenie łuku brwiowego. Jego naturalne zakrzywienie pomaga optycznie powiększyć oczy i sprawić, że spojrzenie będzie bardziej wyraziste, nawet jeśli nałożymy oszczędny makijaż. Do dyspozycji mamy różne produkty. Kredka do brwi pomoże obrysować je precyzyjnie i nadać im odpowiedni kształt. Cienie do brwi to z kolei sposób na to, by je wypełnić i zagęścić. Przydatny, zwłaszcza do bujnych włosków, jest żel do brwi. Dzięki niemu łatwiej je ujarzmić i przygładzić oraz utrwalić. Tak uzyskasz trwały makijaż brwi.

Jak malować brwi?

Po wyznaczeniu kształtu brwi i ich odpowiedniej grubości oraz długości warto użyć kredki do tego, by je obrysować. Dzięki temu łatwiej będzie osiągnąć symetryczny efekt po obu stronach twarzy. Następnie wypełnij kontur cieniem. Warto poszukać takiego, który będzie najbardziej zbliżony do koloru twoich włosów. Większą ilość produktu nałóż na końcówki brwi, mniejszą przy nasadzie nosa. W ten sposób znacznie łatwiej osiągniesz naturalny efekt. Łuk brwiowy podkreśl za pomocą korektora lub rozświetlacza. Ten prosty patent nada spojrzeniu świeżość, a przy tym ułatwi skorygowanie kształtu brwi. Na koniec zastosuj żel. To może być coś bezbarwnego, służącego tylko do utrwalenia makijażu na cały dzień. Dostępne są również takie, które pogłębiają kolor włosków.

Inne możliwości

Jeśli nie masz czasu na to, by codziennie wykonywać makijaż brwi, masz inne możliwości. Jedną z nich jest makijaż permanentny. Obecnie wykorzystywane metody pozwalają osiągnąć bardzo naturalny efekt pojedynczych włosków, nie pozostawiając wrażenia jednolitego tatuażu. Minusem tego rozwiązania jest jednak dość wysoka cena oraz fakt, że co około 1-2 lata makijaż należy odświeżyć. Tańszą alternatywą jest henna. Można ją wykonać samodzielnie w domu lub wybrać się do gabinetu kosmetycznego. Henna wykonana przez kosmetyczkę, połączona z regulacją brwi zwykle nie przekracza kosztu 20 zł i utrzymuje się od kilku dni do kilku tygodni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ