Malowanie paznokci to dla niektórych wręcz pasja. Mnogość możliwości w zakresie stylizacji rozbudza wyobraźnię i zachęca do eksperymentowania w tym zakresie. Istnieje wiele sposobów, które umożliwiają uzyskanie pięknego efektu końcowego, gwarantującego schludny wygląd dłoni i paznokci.

Jaki lakier wybrać?

Warto zawsze zacząć od wyboru lakieru, którego będziemy chcieli użyć do malowania paznokci. Czy będzie to jednolity kolor, czy ombre, a może różne kolory na poszczególnych paznokciach? Ze zdobieniami lub bez nich. Można przebierać spośród kilku rodzajów lakierów: matowych, transparentnych, opalizujących czy bezbarwnych. Każdy z nich nadaje swojego rodzaju niepowtarzalny efekt, dlatego kobiety nie powinny mieć problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla siebie. Wszystko ogranicza się do pomysłowości.

Warto dodać, że oferta na ryku jest coraz bogatsza i nieustannie proponuje się klientkom coś nowego. Istnieje kilka rodzajów niestandardowych lakierów do paznokci, które zaskakują efektem. Można wskazać na lakiery „lustrzane”, które sprawiają jakby na płytkach paznokci znajdowała się tafla lustra. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie lakieru holograficznego, gwarantującego pojawienie się obrazu 3D. Producenci oferują również lakiery piaskowe, nadające chropowatość oraz lakiery fluorescencyjne, świecące w świetle uv – idealne na imprezy.

Proponowane stylizacje:

* Manicure ombre, czyli zastosowanie na paznokciach różnego rodzaju odcieni, od jaśniejszego do ciemniejszego, co pozwala uzyskać interesujący efekt przejścia kolorów.

* Manicure magnetyczny – z wykorzystaniem lakieru wzbogaconego w drobinki metalu, do którego po nałożeniu na paznokcie przykłada się specjalny magnes; pozwala to uzyskać oryginalny wzór,

* Shattered glass, czyli szklane paznokcie, ta oryginalna metoda malowania paznokci pozwala zyskać charakterystyczny efekt popękanego szkła, twórcą jest kobieta z Korei – Eunkyung Park.

* Paznokcie z efektem syrenki – na dowolnie wybrany lakier do paznokci stosuje się specjalny pyłek, który z wyglądu przypomina rybią łuskę. Nadaje bardzo interesujący, wodny efekt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ