Materiał minky – co warto o nim wiedzieć?

Materiał minky, w pierwszej kolejności powinien nam się kojarzyć z kocykami dla niemowląt. To w dużej mierze zasługa tego, że jest on po prostu bardzo delikatny w dotyku, a co za tym idzie idealny, jeśli chodzi o stosowanie do produkcji kocyków dla niemowląt. Nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie. Przyjrzyjmy się, do czego jeszcze możemy wykorzystać materiał minky.

Ręczniki, nie tylko dla niemowląt – nowe zastosowanie materiału minky

Materiał minky doskonale sprawdza się, kiedy chcemy wykonać z niego ręcznik. Warto wiedzieć, że materiał minky doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku ręczników dla niemowląt, ale też – o czym nie każdy wie, także i ręczników dla dorosłych. Skóra, szczególnie po kąpieli, narażona jest na ścieranie – wycieramy wodę, w efekcie czego może dojść do jej podrażnienia. Zastosowanie mieszkanki materiałów z uwzględnieniem minky, z pewnością będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy wykonać ręcznik przeznaczony dla osób o wrażliwej skórze. Taki ręcznik, z pewnością pomoże w walce z różnego rodzaju podrażnieniami związanymi z nadmiernym wycieraniem mokrej skóry.

Materiał minky czyli pomysł na cieplutkie bluzy

Innym zastosowaniem, jeśli chodzi o materiał jest wykorzystanie go jako podszewki do bluz. Bluzy, czy nawet kurtki podszyte materiałem minky, są przede wszystkim bardzo ciepłe. W efekcie, sprawdzają się one idealnie np. w czasie chłodnych, jesienno – zimowych wieczorów. Dodatkowo, warto podkreślić, że materiał minky wygląda bardzo efektownie. Charakterystyczne wypustki, czy też jego delikatna faktura, z pewnością dodadzą efektywności, jeśli chodzi o design ubrania. Bluzy podszyte materiałem minky, to zdecydowanie coś, co szczególnie kobiety uwielbiają, choć nie jest wcale powiedziane, że i panom nie przypadną one do gustu.

Minky do wykończenia… smyczy dla psa

Innym rodzajem zastosowania materiału minky może być podszycie przy uchwycie smyczy psa. Materiał minky, pozwala w znaczącym stopniu zniwelować obtarcia powstałe na skutek tego, że nasz pupil będzie nas ciągnął za smycz. Minky jest miękki, delikatny a przy tym – przyjemny w dotyku. Coraz częściej możemy go zobaczyć jako element wykończenia „rączek” do smyczy. Dodatkowo, taka smycz, wykończona materiałem minky, wygląda naprawdę efektownie.

Mając na uwadze wszystkie funkcje, jakimi odznacza się materiał minky, możemy śmiało powiedzieć, że jego zastosowanie jest naprawdę bardzo różnorodne. Dodatkowo, atrakcyjność materiału podkreślają jego piękne kolory.  Wykorzystanie go też jest całkiem szerokie. Wystarczy jedynie wiedzieć, do czego może zostać wykorzystany. Patrząc jednak na coraz bardziej rosnącą popularność tego materiału, możemy śmiało przypuszczać, że jego zastosowanie będzie coraz szersze.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ