Najlepsze sposoby na nawilżenie skóry twarzy

Każdego dnia nasza skóra potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia. Zwłaszcza zimą, gdy sezon grzewczy jest w pełni, a ciepło bijące od grzejnika nie wpływa dobrze na zdrowie cery. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób nawilżać skórę, aby przez cały czas była ona jędrna i piękna.

Wybierz odpowiednie kosmetyki

Skóra to bardzo ważna część ludzkiego ciała. Dzięki niej odczuwamy zmiany temperatury otoczenia, dostarcza także dużo informacji o stanie naszego zdrowia, które ma odzwierciedlenie w jej wyglądzie. Są różne rodzaje skóry, mają one jednak jedną wspólną cechę: potrzebują nawilżenia. Odpowiednie kosmetyki sprawią, że skóra przez długi czas będzie elastyczna i zdrowa. Bardzo istotne jest aby dobrać je właściwie do potrzeb i rodzaju skóry. Ważne jest także odpowiednie przygotowanie skóry do nawilżania. Najpierw należy oczyścić twarz. Można to zrobić przy pomocy mleczka lub toniku kosmetycznego, kremu lub pianki do demakijażu oraz żelu do mycia twarzy lub zwykłego mydła. Następnie, zarówno rano jak i wieczorem, nanosi się na skórę krem. Jeśli mamy problem z wyborem odpowiednich kosmetyków, warto poprosić o poradę profesjonalną kosmetyczkę, np. z salonu Aleja Piękna.

Preparaty nawilżające skórę twarzy

Wśród preparatów służących do nawilżenia skóry twarzy można wyróżnić kremy i maski kosmetyczne. Kremy mogą mieć formę stałej lub półstałej emulsji wodno-tłuszczowej. Tą najliczniejszą grupę kosmetyków można podzielić ze względu na skład i przeznaczenie na kremy: nawilżające, półtłuste, przeciwzmarszczkowe, ochronne i przeciwsłoneczne. Dostępne preparaty podzielono na preparaty do stosowania na dzień i na noc. Kremy na dzień mają większe działanie ochronne i nawilżające, natomiast te na noc lepiej regenerują skórę.

Wybór odpowiedniej maski kosmetycznej uzależniony powinien być od rodzaju cery i jej potrzeb. Można je podzielić na maski domowego użytku i te profesjonalne, przygotowywane w salonach kosmetycznych. Maski mogą mieć konsystencję żelową lub kremową, a także pianki czy emulsji. Maski nawilżające nawadniają naskórek twarzy. Warto stosować je zwłaszcza zimą, gdy spędzamy dużo czasu w ogrzewanych pomieszczeniach. Są również idealne dla skóry, która ucierpiała w wyniku zbyt intensywnego opalania.

Profesjonalne zabiegi nawilżające

Żeby odpowiednio nawilżyć skórę czasem nie wystarczą jedynie kremy i maski nawilżające. Warto od czasu do czasu udać się do salonu kosmetycznego, np. Aleja Piękna, aby wykonać profesjonalny zabieg mający poprawić kondycję naszej skóry. Głównym zadaniem tych zabiegów jest zwiększone zatrzymywanie wody w skórze. Wiąże się to z dostarczeniem do naskórka naturalnych substancji nawilżających. Dzięki temu skóra szybciej się regeneruje, ma wzmocniony system ochrony, odzyskuje blask i piękny wygląd. Zabiegi kosmetyczne pobudzają także produkcję kolagenu, co powoduje zmniejszenie zmarszczek.

Nawilżanie skóry twarzy jest podstawowym działaniem pielęgnacyjnym, które w przyszłości zapobiegnie procesom starzenia się skóry. Na co dzień przyczynia się do poprawy jej wyglądu. Powoduje, że jest bardziej rozświetlona, świeża i zdrowa. Warto zatem korzystać zarówno z kremów jak i profesjonalnych zabiegów kosmetycznych w każdym wieku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ