Naszyjniki z rzemienia znakomitym dodatkiem do casualowych stylizacji

0
610

Naszyjniki z rzemienia bez wątpienia należą do najpopularniejszych ozdób w tym sezonie. Warto je zakładać zwłaszcza do codziennych stylizacji. Wyjątkowego charakteru naszyjnikom dodają stylowe ozdoby. Jak wybrać odpowiedni dla siebie naszyjnik z rzemienia? Jak nosić tego typu biżuterię? Czy naszyjniki z rzemieni nadają się na prezent?

Szeroki wybór naszyjników z rzemienia

Projektanci mody często decydują się na dodanie naszyjników z rzemienia do różnego rodzaju stylizacji. Biżuteria tego typu nadaje się do noszenia na co dzień. Jeżeli w naszej pracy nie obowiązuje ścisły dress code – można się nawet pokusić o połączenie jej z garniturem (naszyjnik sprawi, że stylizacja będzie sprawiała wrażenie nieformalnej).

Do wyboru mamy naszyjniki z rzemienia w różnych kolorach – najpopularniejsze są zdecydowanie rzemienie czarne i brązowe, choć spotkamy również szare i beżowe. Popularne są zarówno rzemienie proste, jak i plecione.

Biżuteria jaką są naszyjniki z rzemienia zazwyczaj posiada dodatkowe ozdoby. Mogą być to proste blaszki wykonane ze srebrnej lub złotej stali szlachetnej, ozdobne beadsy, zawieszki – na przykład: młot Thora, antyczne monety, pióra, zawieszki posiadające abstrakcyjne kształty.

Większość naszyjników z rzemienia jest krótka, co sprawia, że są one widoczne przez cały czas. Można dostosować je do obwodu szyi przy pomocy łańcuszka pełniącego funkcję regulatora wysokości.

Współcześnie dostępne naszyjniki z rzemienia wykonane są z solidnych materiałów, które nie niszczą się nawet pod wpływem negatywnych czynników atmosferycznych.

Idealny naszyjnik z rzemienia – jak go wybrać?

Jeżeli zależy nam na zakupie naszyjnika z rzemienia, powinniśmy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Zastanówmy się do jakich stylizacji ma pasować dana biżuteria, czy wolimy naszyjnik dłuższy czy krótszy. Naszyjniki krótsze są zawsze widoczne, dlatego nosi się je przede wszystkim do casualowych stylizacji. Gdy zależy nam, żeby założyć go do pracy, lepiej jest wybrać model dłuższy, który w razie potrzeby można przykryć marynarką.

Warto zastanowić się nad kolorem rzemienia. Jeśli chcemy, żeby pasował do większości naszych stylizacji, postawmy na kolor neutralny – na przykład brązowy lub czarny.

Gdy kupujemy naszyjnik z rzemienia przez internet, koniecznie sprawdźmy jego długość. Nie może być on zbyt krótki. W przypadku, gdy nawet regulacja długości nie pozwala dopasować biżuterii do naszych wymiarów, możemy kupić naszyjnik na wymiar (współcześnie wiele firm sprzedających naszyjniki z rzemienia oferuje swoim klientom taką możliwość).

Przed zakupem warto również zastanowić się nad rodzajem ozdób – czy wystarczą nam zwykłe stalowe beadsy, czy też chcielibyśmy kupić naszyjnik z wyrazistą zawieszką. Jeśli chcemy możemy wybrać zawieszkę posiadającą powierzchnię do grawerowania (dzięki niej mamy możliwość personalizacji biżuterii).

Kupujemy naszyjnik z rzemienia na prezent

Wiele osób decyduje się na zakup naszyjnika z rzemienia na prezent. Taka biżuteria może sprawdzić się w przypadku mężczyzn młodych, a także preferujących nieformalny styl ubierania. Pamiętajmy, że naszyjnik na prezent musi być idealnie dobrany pod kątem rozmiaru (gdy mamy taką możliwość spróbujmy zmierzyć inny naszyjnik należący do mężczyzny, którego chcemy obdarować). W sytuacji, gdy nie mamy pewności, czy dany mężczyzna nie ma alergii na metal, bezpieczniej jest wybrać naszyjnik z rzemienia posiadający elementy z hipoalergicznej stali szlachetnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ