Naturalne szampony

Zanim o zaletach naturalnych kosmetyków, a dokładnie szamponów przyjrzymy się, czym dokładnie jest SLS – substancja nagminnie występująca w składzie tradycyjnych kosmetyków. Uwaga bez niej, naturalne szampony myją włosy i pielęgnują skórę głowy w sposób zupełnie bezpieczny. Co więcej, nieprawdą jest, że bez aktywnej piany, która jest właśnie efektem SLS, włosów nie da się umyć i pozostają one po umyciu nadal tłuste czy brudne.

Naturalne szampony

Czym jest SLS?

 SLS to dokładnie laurylosiarczan sodu – chemiczna substancja pianotwórcza. Znajdziemy ją w wielu produktach drogeryjnych jak na przykład w szamponach, mydłach, balsamach, żelach do kąpieli, do mycia twarzy czy pastach do zębów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że początkowo stosowany był jako zdecydowanie silny detergent czyszczący oraz odtłuszczający w przemyśle ciężkim. SLS podrażnia skórę oraz zaburza jej naturalne nawilżenie. Jest toksyną, która potrafi przedostawać się do krwiobiegu. Co więcej, podrażnia oczy oraz dziąsła. Nie zawierają jej naturalne szampony, dlatego mniej się pienią, ale nie oznacza to, że są mniej skuteczne. Wręcz przeciwnie. Potrafią po długotrwałym oraz regularnym stosowaniu wyeliminować większość dolegliwości spowodowanych użytkowaniem tradycyjnych szamponów.

Naturalne szampony – świetna alternatywa tradycyjnych produktów kosmetycznych

 Kosmetyki naturalne służą do pielęgnacji skóry oraz włosów. Gwarantują pełen zakres świetnych wyników, jeśli chodzi o zachowanie zdrowia. Wykorzystywane są w ich przypadku tradycyjne formuły stosowane od wieków. Biorąc pod uwagę naturalne szampony, to są one rekomendowane przez dermatologów. Mają oni o szamponach jak najlepszą opinię, ponieważ to przebadane produkty, ale też sprzyjające niwelowaniu wielu uciążliwych dolegliwości jak na przykład wypadanie włosów, łamliwość, łupież, swędzenie i pieczenie skóry głowy. Wiele z naturalnych szamponów są przyjaznymi produktami kosmetycznymi do włosów zniszczonych szkodliwymi zabiegami. Na rynku znajdziemy szereg szamponów o doskonałym składzie do włosów zniszczonych trwałą ondulacją, prostowaniem, suszeniem, słońcem czy też farbowaniem.

Naturalne szampony – brak chemii oraz toksycznych składników

 Wyeliminowanie toksycznych składników w kosmetykach naturalnych, a tym samym też szamponach sprzyja zdrowiu skóry głowy oraz włosów. Ich stosowanie jest w pełni bezpieczne, dlatego warto zwrócić na te preparaty szczególną uwagę. Warto pamiętać, że substancje roślinne są równie aktywnymi substancjami, co te chemiczne. Na szczęście nie szkodzą zdrowiu, a wspierają je w sposób prawidłowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ