Chęć zmiany koloru włosów towarzyszy ludziom od wieków – na ich przestrzeni modne stawały się rozmaite odcienie, od świetlistego blondu, przez głęboką czerń, aż po wyraziste rudości. Zmieniały się również metody farbowania włosów – początkowo głównie roślinne mieszanki zastąpiły te silniej działające – niestety, często toksyczne. Na szczęście dziś możemy już cieszyć się bezpieczną koloryzacją, dzięki czemu niemal każda z nas w swoim życiu może dowolnie zmieniać odcień swoich pasm. Ale jak to zrobić, by nie zaliczyć urodowej wpadki? Poznaj paletę kolorów włosów Garnier Olia i dowiedz się, jak wybrać z niej odcienie dla siebie!

Paleta kolorów włosów Garnier Olia – jak ją czytać?

Choć określenia takie jak karminowy czy miodowy działają na naszą wyobraźnię, jeżeli chcemy wybrać kolor idealny dla siebie, nie powinniśmy za bardzo się do nich przywiązywać. Zdarza się bowiem, że pod takim pojęciem każda z nas rozumie nieco inną barwę! Warto zatem przyswoić sobie sposób ,,poruszania się” po palecie barw. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na dwa numerki:

  • głębi – czyli inaczej odcienia. Występuje zawsze przed kropką i zwykle zamyka się w granicach od 1, czyli głębokiej czerni, do 10, czyli platynowego blondu. W niektórych seriach zdarzają się też wyższe liczby – 11, 12 lub nawet 900 czy 1000, a w przypadku Garnier Olia – 100. Oznaczają one tzw. farby superrozjaśniające, przeznaczone dla pań farbujących ciemniejszy odrost na blond – jeśli naturalne włosy nie są zbyt ciemne, możemy w ten sposób uniknąć nakładania rozjaśniacza,
  • odcienia – albo inaczej refleksu. Podpowiada nam go liczba po kropce. W przypadku farby Garnier Olia wygląda to następująco: 0 – naturalny, 1 – popiel (pigment niebieski), 2 – perła (pigment fioletowy), 3 – złoto (pigment żółty), 4 – miedź (pigment pomarańczowy), 5 – mahoniowy (pigment pomarańczowo-żółty), 6 – czerwień (pigment czerwony). Pierwsza cyfra oznacza pigment dominujący, druga – dodatkowy.

Dzięki tej wiedzy dużo łatwiej będzie ci rozszyfrować kolory i wybrać ten najlepszy dla siebie. Ponadto masz większe szanse na osiągnięcie doskonałych rezultatów koloryzacji włosów – musisz tylko posłużyć się tzw. kołem barw. Zasada jego działania jest prosta – opiera się dokładnie na tych samych regułach, których każdy z nas uczy się już w przedszkolu! Istnieją trzy podstawowe kolory – czerwony, żółty i niebieski. Zmieszane razem dają odcienie neutralne, zatem jeżeli twój poprzedni kolor nie wyszedł z odpowiednim refleksem, możesz go nieco skorygować. Po rozjaśnianiu twoje pasma nabrały żółtego odcienia? Z gamy kolorów Garnier Olia wybierz perłę z fioletowym pigmentem, który jest połączeniem czerwieni i niebieskiego. Pamiętaj jednak, że w warunkach domowych ten sposób może pomóc ci naprawić drobne błędy – w przypadku poważniejszych lepiej udać się do profesjonalisty!

Farby do włosów Garnier Olia – dlaczego warto je wybrać

Garnier Olia to nie tylko przejrzysta paleta kolorów włosów, dzięki której bez trudu zdecydujesz, który odcień wybrać! To także delikatna koloryzacja bez amoniaku, napędzana mocą olejków! Po jej użyciu twoje włosy będą:

  • miękkie i aksamitne w dotyku,
  • pełne blasku i mieniących się refleksów,
  • nasycone głębokim i intensywnym odcieniem.

Farby bez amoniaku nie działają na włos tak agresywnie, jak te klasyczne. Ponadto, w przypadku Garnier Olia, dodatek olejków cudownie pielęgnuje pasma i wzbogaca ich kolor!

Wiesz już, jak odnaleźć idealny odcień w palecie kolorów włosów Garnier Olia? W takim razie do dzieła! Wybierz swój ulubiony i pozwól mu podkreślić w twojej urodzie to, co najlepsze!

[Głosów:8    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ