Długie, gęste, dokładnie rozdzielone, takie powinny być idealne rzęsy według większości kobiet. Niestety, rzadko zdarza się, aby los obdarzył nas takimi właśnie rzęsami. W większości przypadków kobiety muszą uciekać się do różnych sposobów, aby chociaż optycznie dodać swoim rzęsom tych kilku brakujących milimetrów. Istnieją różne metody na przedłużanie rzęs – zarówno bardziej, jak i mniej naturalne, dające dłuższe lub jednorazowe efekty. Oto kilka z nich.

Olejek rycynowy

Jedną z naturalnych metod przedłużania rzęs jest stosowanie olejku rycynowego. Posiada składniki i właściwości, które przyspieszają wzrost włosów i stymulują cebulki do działania. Po kilku tygodniach regularnego stosowania olejku rycynowego można zaobserwować, że rzęsy są gęstsze oraz dłuższe. Nie jest to jednak bardzo spektakularny efekt i można go zauważyć dopiero po upływie kilku tygodni, jednak to rozwiązanie dla osób, które nie chcą decydować się na inne metody, a przy okazji pragną poprawić kondycję swoich rzęs.

Dobra maskara

To metoda krótkotrwała, która jedynie optycznie zwiększa długość i objętość rzęs, natomiast nie jest inwazyjna dla włosków i daje naprawdę dobry rezultat. Wybór odpowiedniej maskary może zapewnić spektakularny efekt na rzęsach porównywalny z tym, jaki można osiągnąć za pomocą doczepiania sztucznych rzęs do tych naturalnych. Jest to zatem krótkotrwała metoda przedłużania rzęs, jednak dająca zadowalające efekty.

Sztuczne rzęsy

Zdecydowanie najbardziej efektywną metodą przedłużania rzęs jest doczepianie rzęs sztucznych do tych naturalnych. W tym celu można zakupić sztuczne rzęsy i wykonać ten zabieg samodzielnie w domu, jednak zdecydowanie bardziej polecane jest wykonanie tego zabiegu profesjonalnie w gabinecie kosmetycznym, gdzie zostanie wybrana odpowiednia metoda oraz rodzaj rzęs.

Rodzaje sztucznych rzęs

  • Sztuczne rzęsy mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzywa. Jednym z najczęściej używanych w tym celu materiałów są proteiny naturalnego jedwabiu. Mają one strukturę i wygląd zbliżone do naturalnych rzęs. Są lekkie, nie obciążają i można w nich swobodnie pływać, nosić szkła kontaktowe itp. Ich wadą jest podatność na gniecenie, dlatego rano dobrze jest je przeczesać specjalnym grzebyczkiem.
  • Sztuczne rzęsy równie często otrzymuje się z włosia norek syberyjskich. Ich ogromną zaletą jest bardzo naturalny wygląd. Włoski posiadają różne długości, dzięki czemu doskonale imitują naturalne rzęsy. Ich dużą wadą są właściwości uczulające. Przed zastosowaniem należy upewnić się, czy na pewno nie wywołają reakcji alergicznej.
  • Kolejne, często spotykane sztuczne rzęsy, to te syntetyczne, otrzymane sztucznie, które nie są pochodzenia naturalnego. Ich zaletą jest brak właściwości uczulających oraz regularny kształt. Są jednak mniej elastyczne i delikatne.

Metody przedłużania rzęs, doczepianie sztucznych włosków

Doczepianie rzęs sztucznych do tych naturalnych może odbywać się na kilka sposobów. Dotyczą one przede wszystkim proporcji rzęs sztucznych w stosunku do naturalnych. Pierwszą z nich jest metoda 1:1. Oznacza to, że do jednej rzęsy naturalnej dokleja się jedną sztuczną, co daje efekt naturalnego wydłużenia. Kolejna metoda to 2:1. Jedną ze sztucznych rzęs przykleja się tak, jak w metodzie 1:1, natomiast drugą umieszcza się przy nasadzie włosa, co daje efekt nie tylko przedłużenia, lecz także zagęszczenia. Kolejna metoda 3:1 jest analogiczna do poprzednich, jednak zdecydowanie najbardziej obciąża naturalne włoski. Sprawdza się szczególnie u osób, które z natury mają rzadkie rzęsy, gdyż wówczas efekt będzie wyglądał naturalnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ