Piękne ręce i stopy to marzenie wielu zarówno kobiet jak i mężczyzn. Czasem niestety zdarza się, że stracimy część paznokcia – czy to na skutek urazu, procesu chorobowego czy złego obcięcia. Faktem jest, że taki ubytek paznokcia jest bardzo widoczny i ręka lub stopa nie wyglądają wówczas elegancko. Co zatem warto zrobić w takiej sytuacji?

Podolog – lekarz dla stóp

Przede wszystkim należy zwrócić się do podologa? Któż to jest i jak go znaleźć? Otóż podolog to lekarz, czyli osoba z wykształceniem medycznym, zajmujący się dolegliwościami stóp. Dzięki swojemu wykształceniu patrzy on na każdy problem profesjonalnie i leczy go dokładnie i kompleksowo. A znajdziemy go za pomocą świetnej wyszukiwarki podolodzy.pl

Sposoby rekonstrukcji paznokcia

W gabinecie podologicznym możemy oczywiście także profesjonalnie zrekonstruować paznokieć. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Jakie mamy sposoby rekonstrukcji paznokci?

1) lakier akrylowy

Płytkę paznokciową szybko i łatwo zrekontrujemy za pomocą żelu akrylowego. Jest to najbardziej popularna metoda, niestety nadaje się do raczej lekkich uszkodzeń.

2) Nagelmasse

Ten rodzaj żelu samoutwardzalnego świetnie nadaje się do łamliwych paznokci. Zawiera dodatkowo w składzie substancje anty – grzybicze.

3) Żel do rekonstrukcji

Ta substancja używana jest już w przypadku większych uszkodzeń paznokcia. Co więcej – dzięki wkładowi przeciwgrzybicznemu nadaje się także do rekonstrukcji ubytków paznokci powstałych poprzez proces grzybiczy. Żele do rekonstrukcji utwardzane są lampami UV.

4) Zimne polimery

Ta metoda polega na użyciu lepkich mas akrylowych. Doskonale nadaje się do łagodnych uszkodzeń. Powstała w ten sposób płytka paznokcia jest trwała, mocna i silna.

5) Folia do wycinków – metoda Eckle

Choć nazwa wydaje się nawiązywać do zabaw w przedszkolu, metoda Eckle znakomicie się sprawdza w przypadku nawet najbardziej zniszczonych i odkształconych paznokci. Tworzymy tu bowiem negatyw paznokcia z masy silikonowej, łyżki i szybkoschnącego gipsu.

6) Jedwab

Jedwab stosowany jest w przypadku paznokci łamliwych. z ubytkiem, z odkształceniami czy popękanych.

7) Greppmayr

To niezwykła metoda, w której wykonuje się jakby „protezę paznokcia” i przytwierdza do pozostałej płytki paznokcia za pomocą żelu akrylowego.

Warto na koniec dodać, że profesjonalnie zrekonstruowany paznokieć jest nie do odróżnienia od normalnego paznokcia!

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ