Ruszają zapisy na półkolonie dla dzieci

Letnie dni zbliżają się wielkimi krokami, dlatego to najwyższy czas, by zacząć snuć wakacyjne plany. Wśród dostępnych propozycji znajdują się półkolonie skierowane do dzieci. Zapisy ruszają niedługo, dlatego warto już teraz sprawdzić wszystkie dostępne turnusy i wybrać dla swojej pociechy wciągające zajęcia.

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie?

Półkolonie dla dzieci to alternatywa dla zwykłych kolonii, a także sposób na udane wakacje wtedy, gdy nie planuje się żadnych wyjazdów. Zajęcia odbywają się od godziny 8:00 do 16:00 lub w podobnych porach, dlatego to również sposób, by zapewnić dziecku opiekę wtedy, gdy na co dzień trzeba chodzić do pracy.

Najczęściej półkolonie skierowane są do dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Zajęcia dopasowane są specjalnie do grup wiekowych, aby odpowiadać indywidualnym potrzebom ich uczestników.

Dla dzieci półkolonie to przede wszystkim sposób, by spędzić czas na ciekawych aktywnościach, poznać nowych znajomych, a także dobrze się bawić. Jednocześnie maluch może każdego dnia wracać do domu, nie ma więc trudu rozłąki i stresu związanego z przebywaniem z dala od rodziców.

Półkolonie – oferta zajęć

Organizowane przez miejskie i gminne ośrodki, szkoły i firmy półkolonie dla dzieci to szeroka gama ofert. Co warto wybrać?

Wśród dostępnych atrakcji znajdują się:

– warsztaty plastyczne,
– warsztaty teatralne,
– koncerty muzyczne,
– zajęcia sportowe,
– lokalne wycieczki,
– zajęcia komputerowe,
– warsztaty kulinarne,
– gry miejskie.

Półkolonie mogą składać się z jednego rodzaju zajęć lub mogą włączać różne aktywności, wspomagając szeroki i harmonijny rozwój dziecka w wielu dziedzinach.

Ile kosztują półkolonie dla dziecka?

Wybierając ciekawe półkolonie dla dzieci, wcale nie trzeba szykować się na spory wydatek. Ceny są znacznie niższe niż w przypadku standardowych kolonii, co powoduje, że stanowią one dobry wybór wtedy, gdy ze względu na inne koszty nie można pozwolić sobie na rodzinny wyjazd.

Za półkolonie dla dziecka najczęściej trzeba zapłacić od około 300 złotych do 600 złotych za tygodniowy turnus. Dostępne są także półkolonie współfinansowane przez samorządy i organizacje – zajęcia często są bezpłatne, natomiast rodzic musi opłacić koszty wyżywienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ