Tajlandia - wakacje

Tajlandia – wakacje to znakomita propozycja na spędzenie urlopu w egzotycznym miejscu, z licznymi malowniczymi plażami, przepięknymi wysepkami, które ciągną się wzdłuż tajlandzkiego wybrzeża. Tajlandia – wakacje to także możliwość poznania tej jakże egzotycznej dla nas Europejczyków, Polaków kultury. Tajlandia – wakacje to także możliwość skosztowania smacznych, a niekiedy także bardzo pikantnych przysmaków kuchni tajlandzkiej. Tajlandia – wakacje to również znakomita sposobność, aby zapoznać się ze stale uśmiechniętymi mieszkańcami tego tropikalnego, egzotycznego kraju, który położony jest w południowo-wschodniej Azji. Tajlandia – wakacje to również możliwość poznania przepięknej przyrody tej części świata, między innymi deszczowych lasów tropikalnych, dżungli azjatyckich. Wszystko to sprawia, że Tajlandia – wakacje to bardzo popularna destynacja wypoczynkowa wśród turystów z całego świata, w tym także Polaków.

Tajlandia – wakacje to przede wszystkim możliwość bezstresowego, spokojnego wypoczynku na plażach, które są rozsiane po całym wybrzeżu tego azjatyckiego państwa. Liczne plaże porozsiewane są między innymi po wyspach należących do tego pięknego kraju. Najsłynniejszą z nich jest Wyspa Phuket. To największa wyspa Tajlandii, która obfituje w rajskie, malownicze plaże. Innym miejscem, gdzie można beztrosko wypocząć na plaży w Tajlandii jest region Krabi. Mieszczą się tu piękne, romantyczne plaże, a najważniejsze miasto i najważniejsza rzeka tego regionu również noszą nazwę Krabi. Kolejnymi ciekawymi miejscami błogiego wypoczynku są Koh Lanta oraz Phi Phi, gdzie można nurkować pośród fascynujących raf koralowych.

Tajlandia – wakacje to również możliwość poznania kultury oraz zabytków tego przepięknego południowoazjatyckiego kraju. Największym miastem oraz stolicą Tajlandii jest Bangkok, który tętni życiem przez całą dobę. W tej metropolii odnaleźć można mnóstwo zabytków oraz nowoczesnych budowli. Najsłynniejszym budynkiem w Bangkoku, który należy koniecznie odwiedzić jest drapacz chmur,jeden z najwyższych budynków na świecie, State Tower. Tajlandia to również liczne targi, gdzie można zapoznać się z miejscową kulturą oraz skosztować miejscowych smakołyków kuchni tajskiej. Innym ważnym elementem kultury tajskiej jest boks tajski, czyli dyscyplina sztuk walki, która zdobyła sławę na całym świecie. W Tajlandii znajduje się także mnóstwo przepięknych świątyń buddyjskich, które są bardzo ważnym elementem krajobrazu kulturowego tego południowoazjatyckiego państwa.

Wśród ważnych atrakcji turystycznych Tajlandii należy także wymienić jej dziką, dziewiczą przyrodę. Znajdują się tutaj tropikalne lasy deszczowe, dżungle, gdzie można się zapuścić jedynie z przewodnikiem, gdyż czyhać może tam na nas mnóstwo niebezpieczeństw. W Tajlandii możemy poznać na żywo także wiele gatunków egzotycznych zwierząt, charakterystycznych dla tego klimatu. Żyją tu na wolności między innymi tygrysy bengalskie oraz słonie indyjskie, a także wiele innych gatunków zwierząt, których nie znajdziemy na wolności w Europie.

http://www.mojpodroznik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ