Usuwanie owłosienia

Jeżeli nie chcesz dłużej męczyć się z szybko odrastającymi i irytującymi włoskami np. na nogach czy pachach, to koniecznie zastanów się nad trwałą metodą usuwania owłosienia.

Jeszcze do niedawna depilacja laserowa była postrzegana jako zabieg wręcz ekskluzywny, którego ceny są bardzo wysokie. Dziś jest zupełnie inaczej. Każda z kobiet jest w stanie zadbać o siebie i pozbyć się na zawsze zbędnego i kłopotliwego owłosienia. Jak wygląda zabieg laserowy i jakie są jego zalety?

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Chcąc, by zabieg trwałego usuwania owłosienia był skuteczny, należy do zabiegu dobrze się przygotować. Najważniejsze jest zaprzestanie opalania już na 4 tygodnie przed zabiegiem. Nie wolno opalać się w solarium, jak i korzystać z naturalnych kąpieli słonecznych. Ważna jest również rezygnacja z samoopalaczy, kremów do depilacji oraz wszelkiego rodzaju środków złuszczających. Skóra poddawana depilacji laserowej nie może być natłuszczona kremami, czy balsamami.

Chcąc podwyższyć skuteczność depilacji laserowej, należy dzień przed zabiegiem zgolić włoski w miejscu, które będzie depilowane. Kolejnym elementem, który ma wpływ na trwałe usuwanie owłosienia to odstawienie przed zabiegiem niektórych ziół i leków. Bardzo ważne jest odstawienie antybiotyków, leków antydepresyjnych, przeciwbólowych, czy ziół takich, jak dziurawiec, czy nagietek.

Na czym polega depilacja laserowa?

Trwała depilacja laserowa polega na usunięciu włosów za pomocą lasera, w którym połączone są trzy wiązki laserowe: aleksandrytowa, diodowa oraz Nd:YAG. Może nazwy te brzmią dosyć egzotycznie, jednak ich działanie jest proste. Docierają one w różne głębokości tkanek, dzięki czemu niszczą struktury anatomiczne w obrębie mieszków włosowych, co nie pozwala im ponownie odrastać.

Trwałe usuwanie owłosienia jest bardzo skuteczne i już po pierwszym zabiegu zostaje usuniętych około 30% owłosienia. Zabieg należy powtórzyć, gdyż włosy nie rosną równomiernie. Występują trzy fazy wzrostu włosów; aktywna, przejściowa i uśpiona. Depilacja laserowa usuwa włosy w fazie wzrostu aktywnej. Chcąc uzyskać stuprocentowy efekt zabieg trwałej depilacji, należy powtórzyć od 3 do 8 razy w odstępach około 8 -12 tygodni.

Trwałe usuwanie owłosienia to zabieg, który pozwoli skutecznie rozprawić się z problemem nadmiernego owłosienia. Skuteczna i przede wszystkim bezpieczna depilacja, na bardzo wysokim poziomie wykonywana jest przez specjalistów z Proskinclinic – https://proskinclinic.pl/. Polecamy usługę usuwania niechcianego owłosienia z różnych partii ciała właśnie w tej renomowanej klinice.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ