kawa
fot. pexels.com

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy to pewnie znasz różne sposoby parzenia kawy. A może wcale tak nie jest i zazwyczaj pijesz kawę z ekspresu lub zwyczajnie zmielone ziarna zalewane wodą? Poznaj alternatywne sposoby parzenia kawy w zaciszu swojego domu, które sprawią, że napar z kawy będzie jeszcze pyszniejszy i aromatyczny.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/ciekawostki-z-zycia-najpopularniejszego-napoju-swiata-czego-jeszcze-nie-wiesz-o-kawie/

Frenchpress

Parzenie kawy we frenchpressie to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych sposobów parzenia naparu kawowego. Frenchpress to swego rodzaju szklany czajnik, który składa się z dwóch części. Czajnika i sitka z rączką. Parzenie w tym sposobie polega na tym, że zmielone ziarna wsypuje się do czajnika i zalewa wodą. Po upływie kilku minut wystarczy przycisnąć fusy sitkiem, zaciągając rączkę z drugiej części i gotowe. Dzięki temu napar nie ma fusów.

Aeropress

Ta metoda jest nieco bardziej skomplikowana, a przez to trwa nieco dłużej. Parzenie tej kawy polega na przelaniu przez filtr naparu kawowego. Dzięki temu, że kawa jest klarowna, napar w smaku słodki i bez goryczy. Ta metoda jest jednak droższa od tej opisanej powyżej.

Kafetierka

Ta metoda polega na parzeniu kawy na gazie w specjalnym czajniczku. Czajniczek składa się z 3 elementów. Zbiornika na wodę, w który nalewa się wodę. Sitka, aby nasypać w to kawę i górna część czajniczka – kafetierki, w której pojawi się napar.

Pamiętaj jednak, że sama metoda parzenia kawy nie jest tak istotna, jak dobra woda (bez kamienia, miękka – nie twarda) czy wysokiej jakości ziarna kawy. Tak naprawdę nawet najlepszy, zawodowy i profesjonalny sposób parzenia kawy może nie pozwolić na uzyskanie pysznego i klarownego naparu, jeśli wybrane ziarna kawy i woda będą nieodpowiedniej jakości.

Zawsze więc zwracaj uwagę na to skąd kupujesz ziarna. Jaki jest ich termin przydatności i metoda pozyskiwania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że napar kawy wyszedł taki, jaki powinien wyjść przy użyciu konkretnej metody.

Przeczytaj też: http://www.zdrowakroplakrwi.pl/skuteczne-sposoby-na-efektywny-sen-i-szybkie-zasypianie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ