Ile kosztuje makijaż – czy warto go zrobić u kosmetyczki?

Makijaż wieczorowy, zgodnie ze swoją nazwą, zarezerwowany jest wyłącznie na specjalne okazje – uroczystą kolację, zabawę sylwestrową, przyjęcie w gronie znajomych lub rodziny. W związku z tym, że powinien on być absolutnie wyjątkowy, wiele kobiet decyduje się na wizytę u kosmetyczki i wykonanie profesjonalnego makijażu. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Po pierwsze, profesjonalnie wykonany makijaż jest trwały. Bywa, że utrzymuje się na twarzy przez wiele godzin w nienaruszonym stanie. Poza tym, korzystając z usług kosmetyczki, mamy pewność, że makijaż będzie efektowny, co jest niezwykle ważne zwłaszcza wtedy, kiedy mamy małe doświadczenie w samodzielnym malowaniu. Sprawdźmy ile kosztuje wykonanie makijażu wieczorowego w salonie kosmetycznym.

Makijaż wieczorowy u kosmetyki – ile kosztuje?

Każdy profesjonalny zakład kosmetyczny w swojej ofercie posiada propozycję wykonania makijażu wieczorowego. Zazwyczaj jego ceny zaczynają się od około stu złotych. Warto jednak wiedzieć za co płacimy i na co możemy liczyć, jeśli chodzi o wykonanie tego rodzaju makijażu. Oczywiście każda kosmetyczka, robiąc makijaż, powinna przede wszystkim uwzględnić nasze zdanie dotyczące jego intensywności lub odcieni kosmetyków. Jeśli nie mamy gotowej wizji makijażu, kosmetyczka powinna nam doradzić w jakich kolorach będziemy wyglądać najlepiej. Możemy również liczyć na to, że w gabinecie kosmetycznym znajdą się trwałe, profesjonalne kosmetyki, dzięki którym makijaż wieczorowy utrzyma się przez całą noc. Chodzi tu przede wszystkim o bazy pod makijaż oraz utrwalacze do makijażu. Równie ważna jest  trwałość kosmetyków kolorowych, takich jak podkład czy szminka. Zazwyczaj ostateczny koszt wykonania makijażu wieczorowego uzależniony jest właśnie od rodzaju stosowanych kosmetyków. Nie warto jednak w tym względzie oszczędzać. Najczęściej bowiem wyższa cena wiąże się też z wyższą jakością usługi.

O czym musimy pamiętać, decydując się na wykonanie makijażu wieczorowego u kosmetyczki?

Jeżeli na co dzień zupełnie się nie malujemy lub malujemy bardzo subtelnie, powinnyśmy rozważyć skorzystanie z profesjonalnych usług kosmetycznych przygotowując się do ważnych wyjść. Nie jest to zbyt wygórowany wydatek, tym bardziej, że ponosimy go naprawdę sporadycznie. Jeśli zdecydujemy się wykonać makijaż wieczorowy u kosmetyczki, pamiętajmy jednak o pewnych zasadach. Przede wszystkim warto wybierać sprawdzone salony, w których wykonywaliśmy już jakieś zabiegi lub makijaże. W ten sposób będziemy mieć większą pewność, że wykonany makijaż będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Pamiętajmy także, że salony kosmetyczne zazwyczaj nie dysponują tak dużym zasobem kosmetyków, aby odpowiadał on każdej kobiecie. Dotyczy to przede wszystkim kosmetyków kryjących, takich jak korektor czy podkład. Dlatego jeśli mamy cerę z niedoskonałościami, borykamy się z problemem  suchej lub wrażliwej skóry albo po prostu mamy bardzo jasną karnację, musimy liczyć się z tym, że użyte podczas wykonywania makijażu kosmetyki nie do końca sprostają naszym potrzebom. Natomiast jeśli decydujemy się na mocny makijaż ust, weźmy pod uwagę to, że prawdopodobnie nie będziemy mogły poprawić makijażu w czasie wieczoru, chyba, że zakupimy szminkę, która zostanie użyta przez kosmetyczkę.

[Głosów:7    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ