Jak dbać o ładny wygląd brwi?

Brwi nie tylko pełnią ważną funkcję ochronną, ale mają też ogromny wpływ na nasz wygląd. Jeśli są pielęgnowane we właściwy sposób mogą dodać nam uroku, a każda zmiana w ich regulacji wpływać może na odmianę wizerunku. Warto poznać tajniki pielęgnacji i regulacji brwi, które pozwolą wam podkreślić wasze naturalne piękno.

Regulacja to podstawa

Choć brwi to bardzo ważny element twarzy, wiele kobiet nie przywiązuje do nich większej wagi. To duży błąd, ponieważ odpowiednio wystylizowane są w stanie w znacznym stopniu poprawić nasz wygląd. Dobrze wyregulowane i podkreślone brwi wyostrzają rysy twarzy, uwydatniają najlepsze jej cechy oraz nadają charakteru. Ponadto, piękne brwi są wizytówką zadbanej kobiety, dlatego warto poświęcić trochę czasu na ich pielęgnację.

Brwi można regulować samodzielnie, wyrywając odrastające włoski przy pomocą pęsety lub usuwać je z użyciem wosku. Warto również zastanowić się nad powierzeniem tego zadania specjalistom z salonów kosmetycznych, które oferują swoim klientkom różne metody regulacji.

Odpowiednia pielęgnacja

Jako, że brwi narażone są na działanie czynników osłabiających ich kondycję (pocieranie, nieodpowiedni demakijaż, choroby, przyciemnianie henną, itp.), to do utrzymania ich pięknego wyglądu niezbędna jest właściwie dobrana pielęgnacja.

Podstawowym kosmetykiem, który pozwoli wam zachować brwi w nienagannym stanie, jest olej rycynowy. Znaleźć można go w każdej drogerii i aptece, a jego koszt wynosi zaledwie kilka złotych. Warto nakładać go na brwi codziennie, aby móc cieszyć się ich pięknym wyglądem. Jednak, jeśli wasze brwi są mocno rozrzedzone, to koniecznie poproście o pomoc kosmetologa.

Kształt ma znaczenie

Regulowanie brwi na własną rękę wymaga nie tylko precyzji, ale odpowiedniej wiedzy, dzięki której nie zrobimy sobie krzywdy. Ważne jest, by odpowiednio wyznaczyć sobie kształt brwi, ponieważ to on będzie w dużej mierze decydować o naszym wyglądzie.

Ostatnim krokiem, który trzeba wykonać, aby brwi wyglądały nienagannie, jest ich makijaż. Służą do tego liczne kosmetyki, takie jak kredki do brwi, pomady czy specjalne zestawy do pielęgnacji brwi. Dużo produktów tego rodzaju znajdziecie w drogeriach i sklepach internetowych, takich jak na przykład sklep Kosmetykomania.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ