Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, polegający na nieoperacyjnym usunięciu nadmiaru tłuszczu z określonych miejsc ciała. Metoda jest dedykowana przede wszystkim osobom szczupłym, posiadającym niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit bądź tłuszczaki.

Jak to działa?

W trakcie zabiegu lipolizy, w komórki tłuszczowe wstrzykiwana zostaje substancja pozyskana z soi – tzw. fosfatydylocholina (lecytyna). Powoduje ona niszczenie nadmiarowego tłuszczu na twarzy i ciele. Lipoterapia jest zalecana m.in. na takie dolegliwości natury estetycznej, jak podwójny podbródek czy zalegające na bokach ud bryczesy. Modelowaniu mogą też podlegać kolana, brzuch, pośladki, biodra, ramiona oraz fałdki na plecach i przy pachach. Słowo ,,modelowanie” jest tu zresztą kluczowe.

Wiele osób utożsamia lipolizę z zabiegiem odchudzającym. Nic bardziej mylnego. Zabieg nie przyczyni się do zrzucenia zbędnych kilogramów, choć może pomóc w walce z tkanką tłuszczową, ostałą po przebytej terapii odchudzającej – objaśnia ekspert Przychodni Specjalistycznej High-Med z Warszawy.

Czy zabieg jest inwazyjny?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej nie ma charakteru operacyjnego i cechuje się niskim stopniem inwazyjności. Do miejscowego wstrzykiwania substancji wykorzystuje się specjalną, cienką igłę medyczną. Zastrzyki są przeprowadzane seriami, zatem mogą zostawić drobne obrzęki i zaczerwienienia, a czasem także siniaki i krwiaki. Samo wkuwanie może być bolesne, dlatego dla komfortu pacjentów stosuje się znieczulenie miejscowe Emla. W ramach objawów pozabiegowych, niekiedy występuje też uczucie świądu i bolesności. Szybko jednak przemija, a pacjent powraca do pełni dyspozycji.

Jak często i gdzie wykonywać zabieg?

Zadowalający efekt uzyskamy jedynie wówczas, gdy powtórzymy zabieg kilkukrotnie – najlepiej od 2 do 4 razy (czasem nawet 6), w około 6-tygodniowych odstępach. Istotna jest cierpliwość i systematyczność. ,,Przed wizytą nie musimy podejmować żadnych specjalnych przygotowań. Wystarczy zgłosić się do specjalisty, który posiada odpowiednie kwalifikacje. Usługę lipolizy świadczy m.in. nasza przychodnia” – informuje przedstawiciel High-Med. Kilka dni po lipolizie, rekomenduje się wykonane zabiegu endermologii. Pobudzi on nasz układ limfatyczny i umożliwi sprawne odprowadzenie uwolnionego kwasu tłuszczowego z komórek tłuszczowych do wątroby.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ