Dildo - wynalazek prehistoryczny

Zabawki erotyczne istniały już od zarania dziejów, czego najlepszym przykładem są znalezione przez archeologów sztuczne członki, liczące sobie nie raz po kilka tysięcy lat. Oznacza to, że nasi praprzodkowie przywiązywali dużą wagę do czerpania przyjemności z czynności seksualnych. Kiedy powstały zatem dilda?

Początki zabawek erotycznych

Za najstarszego, znalezionego przez badaczy sztucznego członka uważa się prącie mające 20 cm długości, wykonane z kamienia, którego wiek oszacowano na 28 tys. lat. Kamiennego fallusa udało się odkryć w okolicy niemieckiego miasta Ulm. To jednak nie wyjątek, ponieważ takich znalezisk jest znacznie więcej, choć nie wszystkie są aż tak wiekowe.

W starożytnej Grecji panie zaspokajały swoje pragnienia seksualne z wykorzystaniem drewnianego dildo, na które naciągana była miękka skóra. Ciekawostką były też szklane dilda, które można było napełnić dla zwiększenia przyjemności gorącym mlekiem. Zresztą, Grecy okazywali się bardzo pomysłowi w produkowaniu zabawek erotycznych. Korzystano z nich niezależnie od płci. W Atenach funkcjonowały legalne domy publiczne, a wizyty w nich nie były wcale incydentalne.

Z kolei w starożytnym Egipcie wykorzystywano nie tylko sztuczne fallusy z kamienia, ale również tak zwane tykwy wypełniane pszczołami lub mrówkami, które wibrowały po potrząśnięciu. To jeden z najbardziej zaawansowanych prekursorów wibratora w antycznym świecie. W Chinach sztuczne penisy wytwarzano z wykorzystaniem różnych materiałów, m.in. brązu, jadeitu, kości słoniowej, marmuru i skóry.

Rewolucja w XIX i XX wieku

Przez lata korzystano z raczej prostych sztucznych penisów. Dilda i wibratory zmieniły jednak swoje oblicze w XIX wieku, dzięki rozwojowi techniki. Urządzenia te zaczęły się poruszać i wibrować poprzez zasilanie elektryczne, dostarczając użytkowniczkom, a czasem także użytkownikom, jeszcze silniejszych wrażeń erotycznych.

W XIX wieku wibratory stosowano jako masażery terapeutyczne do leczenia kobiecej histerii. Dziś wiadomo, że rozładowywały one po prostu nagromadzone napięcie seksualne, dzięki czemu znikała frustracja objawiająca się nudnościami, bezsennością czy bólami brzucha. Pierwszy bezprzewodowy elektryczny wibrator na baterie opatentował amerykański wynalazca Jon H. Tavel w 1966 roku. Dzięki takim wynalazkom współczesne sex-shopy mogą zaoferować nam pełną gamę akcesoriów erotycznych, czego najlepszym przykładem jest asortyment, który przedstawia sklep erotyczny eRozkosz.

Sprawdzony i dyskretny sklep erotyczny eRozkosz.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ