karnawał

Tiul dekoracyjny kojarzony jest przede wszystkim z ozdobami okolicznościowymi i karnawałowymi. Przydaje się do dekoracji mieszkania, stołu, a także elementów garderoby. W zależności od jego gramatury posiada określoną sztywność, co ma wpływ na jego podatność na modelowanie. Bez jego obecności trudno wyobrazić sobie śluby i wesela. Do czego jeszcze może posłużyć?

Tiul dekoracyjny jako dodatek do kwiatów i opakowanie do prezentów

Tiul dekoracyjny, taki jak np. https://kucmar.pl/pol_m_DEKORACJE_Materialy-dekoracyjne_Tiul-156.html znakomicie sprawdzi się jako obwoluta atrakcyjnego bukietu kwiatów, który chce się podarować ukochanej np. w Walentynki. Można dołączyć do kwiatów atrakcyjny drobiazg, zapakowany w woreczek z ozdobnego tiulu. Sprawdzi się on także do pakowania prezentów w nietypowych kształtach, które ciężko owinąć papierem. W takim wypadku wystarczy dobrać do niego wstążeczkę w odpowiednim kolorze i mamy pięknie i oryginalnie zapakowany prezent. Jeśli jednak wolimy zapakować go w pudełko, można dopełnić całości przewiązując je kokardą, wykonaną z tiulu dekoracyjnego. Takie rozwiązania sprawdzą się nie tylko podczas karnawału, kiedy organizuje się wiele imprez zaręczynowych, urodzinowych, czy wesel. ale także podczas całego roku, zawsze wtedy, gdy przyjdzie nam zrobić komuś prezent.

Nietypowe zastosowania tiulu dekoracyjnego

Miękkie rodzaje tiulu dekoracyjnego sprawdzą się jako moskitiery i baldachimy na łóżko. To pierwsze rozwiązanie przyda się szczególnie w miesiącach letnich, kiedy natrętne owady często nam dokuczają. Baldachimy z tiulu mogą również temu służyć, ale przede wszystkim stworzą romantyczną atmosferę w sypialni. Tiul dekoracyjny ma jednak do zaoferowania o wiele więcej. Posłuży jako efektowna spódniczka dla małej baletnicy w czasie karnawałowej zabawy, a wykonane z resztek balowe sukienki dla lalek będą dodatkowym prezentem dla dziecka. Można z niego uszyć także woreczki do stworzenia zapachowych saszetek, które latem wypełnimy ziołami, czy płatkami kwiatów. Nadaje się do przechowywania delikatnych przedmiotów, np. biżuterii zabezpieczając ją przed zarysowaniami.

Tiul dekoracyjny ma szerokie zastosowanie i jest chętnie kupowany jako element dekoracyjny do wystroju wnętrz, szycia niektórych ubrań, lub wstawek do nich. Odnajduje się też podczas imprez karnawałowych i okolicznościowych jako materiał do kreatywnych dekoracji. Warto zawsze mieć w domu trochę tiulu dekoracyjnego, który będzie można wykorzystać w różnych nietypowych sytuacjach, kiedy inne materiały nie zdadzą egzaminu, nawet do zapakowania prezentu, czy jako dodatkową ozdobę do kwiatów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ