Slow business to praca zgodnie z własnym rytmem i tempem
fot. Pixabay.com

Pojęcie slow business zdobywa coraz większą popularność. Okazuje się, że również w interesach i robieniu kariery można postępować bardziej uważnie, z większą koncentracją i dbałością o to, aby była równowaga między pracą a życiem prywatnym i rodzinnym. Jak więc pracować w rytmie slow? Podpowiadamy w naszym najnowszym artykule!

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/przelacz-sie-z-trybu-fast-na-slow-czyli-o-slow-biznes-slow-kilka/

Slow business bez pracoholizmu i perfekcjonizmu

Idea slow biznesu i opiera się przede wszystkim na założeniu, że praca jest dla Ciebie, a nie Ty dla pracy. Zgodnie z tym duchem, jeśli nasze życie zawodowe toczyć się ma w rytmie slow, powinniśmy się wyzbyć przywiązania do pracoholizmu, zostawania po godzinach i poważnie podejść do zasad związanych z work-life balance. To nam pomoże uniknąć nadmiernego stresu oraz innych obciążeń psychicznych i fizycznych, co z kolei wpłynie na znaczną poprawę naszego codziennego funkcjonowania.

W slow business nie ma również miejsca na wielozadaniowość, która powoduje bycie pod ciągłą presją oraz napięciem. To z kolei finalnie prowadzi do wielu problemów ze zdrowiem. Slow business zakłada, że w danej chwili zajmujemy się tylko jednym zadaniem i na nim koncentrujemy nasze siły, nie myśląc o tym, co nas czeka w kolejnych.

Najważniejsze zasady slow biznesu

Jak więc żyć w zgodzie z ideami i założeniami slow business? Najważniejszym założeniem w życia w duchu slow jest przede wszystkim uważność, większa koncentracja na tym, co się aktualnie dzieje, bycie tu i teraz. Nie ma tu miejsca na pośpiech, napięcie i bylejakość. Dlatego też podejście do pracowania czy też prowadzenia interesów w tym duchu powinno przede wszystkim zakładać spokój, profesjonalizm, przemyślenie kroków, które chce się podjąć. Każdą pracę powinniśmy również wykonywać w dostosowanym do naszych możliwości tempie. To z kolei pozwoli naszemu organizmowi lepiej funkcjonować i odpoczywać.

Wśród najważniejszych zasad slow biznesu wymienić można:

  • maksymalną koncentrację tylko na jednym zadaniu, zrezygnowanie z wielozadaniowości,
  • asertywne odpowiadanie na zapytania klientów, nie uleganie naciskom, szczególnie jeśli wiemy, że nie damy rady zadziałać natychmiastowo,
  • wyzbycie się presji – pracowanie tylko i wyłącznie w swoim tempie i rytmie,
  • dzielenie trudnych zadań na mniejsze etapy.

Zobacz też: http://www.frywolna.pl/slow-parenting-czyli-rodzice-chca-zyc-swiadomie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPeruki
Następny artykułCzym charakteryzuje się antena LTE?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ