Peruki

0
563

Włosy są atrybutem kobiecości, a panie coraz częściej chcą zmieniać swój wizerunek. Z pomocą przychodzą peruki, które stają się coraz modniejsze. Dzisiaj nabywamy peruki nie tylko z konieczności, na przykład w wyniku nadmiernej utraty własnych włosów, ale również po to, by w razie potrzeby móc wpływać na zmianę i dopełnienie każdej stylizacji. Jakie peruki wybierać? Ich oferta jest naprawdę szeroka.

Peruki z włosów syntetycznych

To właśnie peruki z włosów syntetycznych są najlepszą opcją, by zmieniać swój wygląd natychmiast. Inwestycja w tego rodzaju „nakrycie głowy” nie jest duża, sztuczne peruki są wręcz tanie, jeśli porównamy je z tymi z naturalnych włosów.

Należy jednak pamiętać, że każda peruka powinna być odpowiednio dobrana i nie chodzi tu jedynie o indywidualne upodobania. Peruka musi mieć dobry rozmiar, a jej wykonanie powinno być jak najbardziej zbliżone do wyglądu naturalnych włosów.

Peruki z włosów syntetycznych nie są tak trwałe, jak te z włosiem naturalnym, natomiast ich właściwa pielęgnacja pozwala zachować możliwość użytkowania na dłużej. Jak dbać o takie peruki? Warszawa posiada co najmniej kilka profesjonalnych punktów, w których można nie tylko nabyć perukę czy dowiedzieć się o jej codziennej pielęgnacji, ale też oddać ją do renowacji w razie potrzeby. Wiadomo na pewno, że perukę z włosów syntetycznych należy myć średnio co 2 tygodnie. Najpierw trzeba ją namoczyć, a do mycia używać tylko dedykowanych środków. Pranie peruki musi być delikatne, włosów nie można trzeć ani gnieść, bo będą się mechacić i plątać. Takie peruki nie nadają się do suszenia suszarką, nie można ich tez modelować prostownicą ani lokówką. To dlatego najczęściej wybierane są na specjalne okazje czy do codziennej zabawy w metamorfozy.

Peruki z włosów naturalnych

Peruki z naturalnym włosiem to niemała inwestycja. Dlatego wybierają ją osoby, które peruki noszą na co dzień, a te zastępują ich własne włosy. Taką perukę trudno odróżnić od swojej fryzury, nierzadko o jej posiadaniu wie tylko właściciel. Co ciekawe, peruka z naturalnych włosów może być poddawana rozmaitych stylizacjom. Można prostować włosy, kręcić, a nawet farbować. Zaleca się suszenie takich włosów delikatnym nawiewem albo bez użycia suszarki, dzięki czemu jeszcze dłużej zachowa się jej trwałość.

Co ciekawe, najczęściej wybierane są peruki, których wygląd, a więc cięcie czy kolor jest zbliżony do tych naturalnych włosów klienta. Ich dobór powinien odbywać się zawsze z pomocą profesjonalistów. Takie peruki nosi się przecież każdego dnia, to one zastępują naturalne fryzury. Ich zakładanie i całodzienne noszenie musi dawać optymalny komfort.

Czy wiesz, że utrata włosów nadal wiąże się z ogromnym kompleksem bez względu na płeć osoby, która boryka się z tym problemem? Peruki z naturalnych włosów pozwalają szybko pozbyć się tego kompleksu, by codzienne funkcjonowanie mogło odbywać się przy pełnej aktywności i bez wykazywania zaburzeń na tle psychologicznym. Dobra peruka ratuje od społecznego wycofania, a nierzadko ciężkiej depresji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ