Choinka ubrana na złoto

Choinka jako symbol Świąt Bożego Narodzenia to niemalże obowiązek w każdym domu. Zdecydowanie chętniej wybieramy żywą choinkę, ponieważ taka nie tylko pięknie się prezentuje, ale zapewnia oryginalny zapach. Jak przystroić bożonarodzeniowe drzewko? Jakie będzie najpiękniejsze? Jakie będzie gwarancją oryginalną świąteczną dekoracją? Na szczególną uwagę zasługuje choinka ubrana na złoto. Sprawdźmy, jak dokonać takiej dekoracji.

Choinka ubrana na złoto

Choinka ubrana na złoto – jakie bombki?

 Bombki koniecznie należy kupić w kilku wielkościach. Najlepiej, gdyby były to trzy rozmiary bombek: małe, średnie i duże. Najmniejszymi złotymi bombkami należy ozdobić górę choinki. Średnie bombki powiesić pośrodku choinki, a największe na dole. Złote bombki niekoniecznie muszą być gładkie. Mogą posiadać ciekawą fakturę, brokat, a nawet ręczne malowidła.

Złota choinka – co oprócz bombek?

 Choinka ubrana na złoto wymaga dobrego pomysłu, a dokładnie decyzji co do kolejnych ozdób oprócz tradycyjnych bombek. Dekoracjami mogą być: złote kokardki, szyszki malowane na złoto oraz złote figurki. Do ozdobienia drzewka przydadzą się też złote łańcuchy oraz złote koraliki. Aby choinka nie była w jednolitej kolorystyce, można wybrać kilka odcieni złotego lub przełamać złoto innym kolorem. Stylowo prezentują się choinki złoto-czerwone, złoto-granatowe oraz złoto-srebrne. Ubierając choinkę, nie można zapomnieć o złotej gwieździe lub szpicu na jej czubku.

Choinka ubrana na złoto – jakie lampki?

 Wybierając choinkę, warto przyjrzeć się dokładnie, jak wyglądają jej gałęzie. Po zakup choinki koniecznie więc wybieramy się jeszcze za dnia, aby jak najlepiej ocenić stan drzewka bożonarodzeniowego. Najkorzystniej kupić gęstą choinkę, ponieważ taka daje nam o wiele więcej możliwości pod kątem jej przystrajania. Mając do dyspozycji gęste drzewko oprócz dużej ilości ozdób możemy zamontowań na niej wiele lampek rozmieszczonych blisko siebie. Światełka najlepiej wybrać o ciepłej żółtej barwie.

Jak dbać o żywą choinkę?

 Nasza żywa choinka ubrana na złoto ma cieszyć oko nie tylko w czasie świąt, ale też pozostać z nami nieco dłużej. Musimy pamiętać więc o jej podlewaniu, ale też postawieniu jej w jak najchłodniejszym miejscu, czyli nie obok kaloryferów. Kupując choinkę w doniczce, zaraz po świętach możemy zdecydować się na jej przesadzenie do ogrodu. Aby jednak mieć pewność, że ten zabieg ma sens z uwagi na jakość drzewka, choinkę na święta najlepiej kupić w sprawdzonym centrum ogrodniczym. Nie każda choinka kupiona w doniczce będzie nadawała się do posadzenia w ziemi.

 

 

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ