Co to jest alias?

Język polski jest naprawdę bardzo niesamowity. Mamy spore możliwości powiedzenia czegoś w taki sposób, w jaki chcemy. Nie mamy konkretnie narzuconych schematów budowy zdań jak ma to miejsce, np. w języku polskim. Warto jednak pamiętać, że na budowę języka wpływają wyrazy, gdyż to z nich on się tak naprawdę składa.
Warto często uczyć się nowych słów i poszerzać swoje słowniki, które każdy z nas ma w swojej głowie. Nie powinniśmy używać słów, których znaczenia nie znamy. Może to wywołać nam wiele problemów jak również wstydu.
Co to jest alias? Powinniśmy to rozważyć na dwóch płaszczyznach. Wszystko zależy od tego, jaki kontekst i zastosowanie ma dane słowo. Alias w pierwszej formie oznacza po prostu pseudonim. W drugiej kwestii jest to inna nazwa adresu pocztowego przypisana do jednej skrzynki, np. mając e-mail marlena@poczta.pl możemy zrobić tak, aby wiadomości, które będą wysyłane, np. na marlena.kowalska@poczta.pl oraz na pierwszą z różnych dowolnych skrzynek, trafiały na jedną. Z pewnością może to ułatwić pracę niejednej osobie, a także przeglądanie ważnych wiadomości i dokumentów. Pseudonim, inaczej alias, najczęściej stosuje się w formie pisanej, rzadziej mówionej. Samo odniesienie do takiego wytłumaczenia jest też rzadziej używane. Niektóre znaczenia tracą bowiem na wartości i są wypierane przez nowe słowa, niekoniecznie rodowicie wywodzące się z danego języka. Warto jednak poznać większy zasób znaczeń poszczególnych słów, poprzez co będziemy mogli je wykorzystać z czasem w kreatywny sposób.

http://www.guzikcidotego.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to fps?
Następny artykułTriki na skuteczne oszczędzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ