Ćwiczenia na siłownie

W dzisiejszych czasach odchudzanie i zdrowy styl życia stały się bardzo popularne. Zawód trenera personalnego wykonuje coraz więcej osób, a w każdym mieście istnieje chociaż jedna siłownia.
Często oglądamy zdjęcia osób, które uważamy za idealne i sami staramy się być tacy sami. Czasami też ślepo obserwujemy osoby nie zdając sobie sprawy, że za sprawą idealnych zdjęć stoją operacje plastyczne, przeróbki fotograficzne czy w pełni wykonany makijaż. Nie powinniśmy ślepo zapatrywać się w takie zdjęcia, ponieważ to może wywoływać u nas niską samoocenę, która z czasem może prowadzić do poważnych chorób psychicznych, takich jak nerwica czy depresja. Nie powinniśmy też lekceważyć objawów, które możemy zaobserwować w innych ludziach. Czasem nawet ślepe zapatrzenie się w kogoś sprawia, że nigdy nie poczujemy się piękni i w pełni szczęśliwi. Natomiast to może spowodować u kogoś anoreksje. Najgorsze w tej chorobie jest to, że osoba chora nigdy nie poczuje, że jest ładna czy piękna. Katuje swoje ciało ciężkimi ćwiczeniami czy dietą, a nawet w ciągu dnia nic nie zje, a jeśli zje to wywołuje wymioty różnymi sposobami. Takie osoby powinny poddać się leczeniu, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Więc jeśli zaobserwujemy, że ktoś może mieć problemy z jedzeniem czy swoim ciałem, nie lekceważmy tego i starajmy się pomóc takiej osobie.
Warto pokochać samego siebie. Nie ważne czy mamy kilka kilogramów za dużo. Nie musimy porównywać się z innymi tylko dlatego, że wydaje nam się, że my jesteśmy przez to gorsi. Każdy z nas jest idealny na swój sposób i nie musimy tego zmieniać. Zaakceptujmy siebie i bądźmy szczęśliwi. Jeśli będziemy zapatrywać się ciągle na innych nie będziemy szczęśliwi, a wręcz przeciwnie, ciągła gonitwa za idealnym wyglądem w końcu nas zmęczy i uznamy, że jesteśmy mało wartościowi.
Oczywiście nie należy też ignorować nadwagi czy otyłości. To również może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Brak ruchu czy niezdrowa dieta może powodować różne choroby, od chorób serca po zwyrodnienia stawów czy problemy z oddychaniem. A przecież każdy z nas chce utrzymać zdrowie i być sprawnym przez całe życie. Jeśli czujemy, że mamy dużo więcej kilogramów niż powinniśmy to musimy zadbać o siebie, wprowadzić ruch do naszego codziennego życia i dobrze zrównoważoną dietę. Odchudzanie się nie musi być dla nas katorgą. Oczywiście najważniejsza w tej sytuacji będzie dieta. Jest to prawie 80% naszego sukcesu. Powinniśmy zadbać o dobre nawodnienie organizmu, jest to około 2 litrów płynów dziennie. Ważna też jest zbilansowana dieta, czyli odpowiednia ilość węglowodanów, tłuszczy, cukrów czy białka. Jeśli chodzi o ćwiczenia to na początku możemy wprowadzić na przykład spacery, później może być to jogging, a na końcu siłownia. Ale jakie ćwiczenia na siłowni powinniśmy wykonać aby schudnąć? Najlepszym wyborem będą ćwiczenia cardio, czyli kilkadziesiąt minut spędzonych na orbitreku czy rowerku. Jeśli nie wiemy jak wykonywać dane ćwiczenia możemy sięgnąć porady pracowników siłowni.

http://www.miss-fit.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ