Dekorujemy kościół na ślub

Ślub jest chyba jednym z najważniejszych dni nie tylko w życiu przyszłych małżonków, ale również dla rodziców państwa młodych, oraz gości. Zarówno pani młoda, jak i pan młody organizują wszystko począwszy od listy gości do deseru, który ma być na weselnych stołach. No i oczywiście dekoracje, które są niezwykle ważne, ale nie tylko sali, gdzie wszyscy będą się bawić, również dekoracja kościoła na ślub jest ostatnimi czasy bardzo modna i młode pary chętnie dekorują kościół.

Jednak nie wszyscy księża godzą się na takie dekorowanie. Należy więc wspomnieć o tym, że kościół będzie bardzo delikatnie przystrojony kwiatami, a te, które otrzymają od gości podarują na ołtarz do tego kościoła. To bardzo miły gest, a dość często młodzi nie wiedzą, co zrobić z kwiatami od swoich gości. Tak na marginesie, to coraz częściej można przeczytać na zaproszeniach, że zamiast kwiatów goście mają przynieść maskotki, które będą przekazane domowi dziecka, albo karmę dla zwierzątek, która będzie dla schroniska. Moim zdaniem to bardzo fajny pomysł. No ale wróćmy do tematu dekoracji na ślub. Młode pary zazwyczaj chcą sami udekorować kościelne ławki, przygotować krzesła, na których będą siedzieć młodzi i świadkowie. Tylko jak udekorować taki kościół, żeby kwiaty i świece były delikatnym dodatkiem i nie były przesadzone?
Jeśli para młoda decyduje się na dekoracje do kościoła, to tylko i wyłącznie świeże kwiaty, żadnych sztucznych kwiatów, czy płatków. To wygląda bardzo słabo, a w dodatku kiedy na przykład są koloru czerwonego. Moim zdaniem wszystkie inne, niż białe i kremowe kolory odpadają. biały i kremowy to kolory delikatne, subtelne i eleganckie zarazem. Przy wejściu do kościoła po bokach można położyć dwa kosze z dużymi bukietami – a jakie kwiaty będą motywem przewodni, to już będzie zależeć od przyszłych małżonków. Jeżeli ślub rany jest w miesiącu maju, to bardzo ładnie wyglądałyby białe bzy z lekką domieszką bzu fioletowego. Bez oprócz tego, że ładnie wygląda, również pięknie pachnie. Malutkie bukieciki można zawiązać przy każdej z ławek, Jeśli są to małe bukieciki, to zawiązać je przy ławkach, jeśli większe – to najbardziej wyglądać będą na wysokich stojakach, takie bez problemu można wypożyczyć, tylko najlepiej z dość dużym wyprzedzeniem, bo jak wiadomo, jest mało prawdopodobne, że na kilka dni przed ślubem uda nam się takie stojaki wypożyczyć. Jeśli są to białe duże kwiaty, na przykład dalie, to możemy rozsypać płatki tych kwiatów wzdłuż ławek. Jeśli nie chce nam się tego robić, możemy zamówić w kwiaciarni już gotowe płatki. Należy tez pamiętać, żeby kościół stroić w dniu ślubu, ponieważ jeżeli mamy ślub w letnich miesiącach, to nawet przystrojenie kościoła w piątek może okazać się opłakane w skutkach dla kwiatków, które mogą zwiędnąć w ciągu tych kilkunastu godzin. Pięknie wyglądają też świece w wysokich wazonach, albo zwykłe małe świeczniki. Świeczki oczywiście koloru białego. Czasem jest kilka ślubów po sobie, można więc porozmawiać z parą, która bierze ślub przed nami i podzielić się kwotą za dekorację kościoła.

http://www.zespolnapiecia.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ