depilacja laserowa - czy jest skuteczna?

Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, podczas którego usuwane jest owłosienie. Takiemu zabiegowi poddają się zarówno kobiety i mężczyźni. Decydując się na taki zabieg, możemy być pewni skuteczności i tego, że pozbędziemy się niechcianego owłosienia raz na zawsze.

Depilacja laserowa dedykowana jest osobom, które nie są w stanie poradzić sobie z nadmiernym owłosieniem. Jest to świetna alternatywa dla codziennej depilacji, za pomocą maszynki. Po depilacji zwykłą maszynką bardzo często dochodzi do podrażnienia i zapalenia mieszków włosowych. Jest to strasznie męczące. Depilacja laserowa jest świetnym wyborem jeżeli zależy nam na komforcie i wygodzie podczas codziennego funkcjonowania.

Aby pozbyć się owłosienia wystarczy kilka zabiegów. Zazwyczaj jest to 9 wizyt. Jeżeli chodzi o efekty, to zauważalne są one dużo wcześniej. Już po pierwszym zabiegu widać różnicę.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Rodzajów laserów, które są wykorzystywane do zabiegów depilacji laserowej jest kilka. Laser działa bezpośrednio na cebulkę włosa, parzy ją i uszkadza obszar, gdzie są umieszczone komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. Im ciemniejszy jest kolor włosa, tym lepszego efektu depilacji możemy się spodziewać.

Przed przystąpieniem do zabiegu, osoba wykonująca depilację przeprowadza konsultację. Upewnia się, czy nie występują żadne przeciwskazania do zabiegu. Następnie jest wykonywana próba w różnych miejscach na skórze, by sprawdzić jak reaguje ona na laser. Gdy nic niepokojącego się nie dzieje, można przejść do zabiegu docelowego.

Przeczytaj też: http://www.dlazdrowia24.pl/pielegnacja-ust-co-zrobic-zeby-nie-byly-spierzchniete/

Skóra po zabiegu może stać się lekko zaczerwieniona i podrażniona, dlatego należy o nią szczególnie zadbać. Należy nosić luźne ubranie oraz bieliznę, do tego można smarować obszar objęty laserem kremem lub balsamem łagodzącym i regenerującym. Nie można stosować żadnych kosmetyków drażniących i wysuszających. Włosy, które mogą odrosnąć po zabiegu, nie należy wyrywać, można je zgolić wyłącznie za pomocą klasycznej maszynki.

Lasery, które są najczęściej wykorzystywane do zabiegu depilacji?

IPL, wyróżnia się tym, że emituje dość szerokie spektrum światła, dzięki czemu uszkadza cebulkę włosa oraz działa na obszar dookoła niego. IPL osłabia cebulki włosa, ale nie usuwa owłosienia na stałe.

LASER, podczas wykonywania zabiegu dochodzi do wykorzystania różnych długości fal. Najczęściej używanym laserem jest laser diodowy. Jest to urządzenie, które może być stosowane w przypadku jasnych włosów, jak i ciemnych. Zadaniem lasera jest zniszczenie cebulek włosów i całkowite ich usunięcie.

E-LIGHT, jest połączeniem IPL z działanie prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości. Również usuwa owłosienie na stałe. Takie urządzenia radzi sobie również e z jaśniejszymi włosami.

Źródło: https://sztukapuka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ