Dieta kapuściana

W kapuście kiszonej możemy znaleźć wiele wartości odżywczych, jest produktem bogatym w witaminę. Dzięki kapuście dostarczamy organizmowi witaminy z grupy B, witaminy A, E, K oraz rutynę. Zawiera również glutaminy oraz aminokwas występujący w jelitach, który wykazuje właściwości przeciwzapalne. Jedząc kapustę dostarczamy organizmowi indolo-3-karbinol lub I3C, który następnie jest przekształcany w DIM w jelitach. Indolo-3-karbinol jest to przeciwutleniacz o bardzo silnym działaniu. Dodatkowo bierze on udział w detoksykacji wątroby.

Odchudzanie dostępne dla wszystkich

Jeśli zależy nam na szybkiej i sprawnej utracie nadmiaru kilogramów, to idealna jest dieta kapuściana. Jest tania i ogólnie dostępna dla wszystkich, nawet ludzi chorujących na różne schorzenia.

Dlaczego właśnie kapusta?

SMM znajduje się właśnie w liściach zielonej kapusty. Dodatkowo wysunięto hipotezę wskazującą, że świeży sok z kapusty wywiera ważny wpływ na wzrost szybkości gojenia owrzodzeń i ból żołądka, owrzodzeń jelit, refluks kwasu i wrzodów w przewodzie pokarmowym. Jest również przydatny w kontrolowaniu cukrzycy oraz podbudowaniu systemu immunologicznego.

Jakie są podstawowe reguły diety kapuścianej?

Jeśli chcemy korzystać z dobroczynnych właściwości kapusty i stosowania diety kapuścianej to musimy koniecznie stosować się do kilku zasad diety kapuścianej:

  • Pierwszego dnia jesz głównie zupę kapuścianą, ale możesz sięgnąć od czasu do czasu po dowolny świeży owoc (z wyjątkiem czereśni i bananów).
  • Jadłospis dnia drugiego również opiera się na zupie kapuścianej, ale tym razem zamiast owoców możesz przegryźć niemal każde warzywo. Niedozwolone są wszelakie strączki i kukurydza.
  • Trzeci dzień można nazwać połączeniem dwóch poprzednich, lista produktów dozwolonych jest niemal identyczna, po prostu unikaj także ziemniaków.
  • Od czwartego dnia możesz już jeść banany (do czterech na dzień) i nabiał, oczywiście wciąż ze smakiem zjadasz zupę z kapusty.
  • Posiłki w dniu piątym są znacznie bardziej treściwe niż wcześniej, gdyż dziś oprócz kapuścianego wywaru i sześciu pomidorów umieszczasz na swoim talerzu maksymalnie ćwierć kilo mięsa, na przykład drobiu, wołowiny lub ryby.
  • Szósty dzień to powtórka dnia piątego, jedyna różnica polega na tym, że możesz sięgać po dowolne warzywa.
  • Siódmego dnia możesz jeść dowolne kasze i brązowy ryż, również co wybór warzyw na ten dzień należy do Ciebie.

dieta kapuściana - na co, jak działa

Jak samodzielnie przygotować zupę kapuścianą?

Składniki

Kilka łodyg selera naciowego

Sześć sztuk cebuli

Główka kapusty włoskiej lub białej

Około ośmiu świeżych pomidorów albo dwie puszki pomidorów krojonych2 papryki

Dwie sztuki papryki czerwonej

Dowolne przyprawy za wyjątkiem soli

Sposób przygotowania:

Świeże pomidory, parzymy i ostrożnie zdejmujemy skórkę. Kroimy wszystkie warzywa, a kapustę siekamy. Składniki umieszczamy w dużym garnku, dodajemy trzy litry wody, doprowadzamy do wrzenia, zmniejszamy ogień i zostawiamy na pół godziny. Na koniec dodajemy wybrane przyprawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ