Na drogeryjnych półkach mamy do wyboru wiele rodzajów gąbek i myjek do kąpieli. Zazwyczaj jednak nie wiemy, która byłaby najlepsza dla nas i na którą się zdecydować. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Gąbki do kąpieli

Gąbki do kąpieli, są znane nie od dziś. Jest to podstawowy przyrząd, z którego korzysta się podczas kąpieli. Mają delikatną strukturę, są miękkie oraz przyjemne w dotyku. Za pomocą gąbki delikatnie masujemy swoje ciała, taki masaż pomaga pozbyć się zanieczyszczeń, które zebrały się na naszym ciele przez cały dzień, dodatkowo komórki martwego naskórka są usunięte a krążenie pobudzone.

Gąbki do kąpieli występują w dwóch wariantach, są gąbki syntetyczne i naturalne. Gąbki syntetyczne zna każdy, to one są dostępne w każdym sklepie. Kosztują grosze, są kolorowe, ale mają również wady. Nie są zbyt trwałe, łatwo się kruszą, we wnętrzu takiej gąbki zbierają się duże ilości bakterii. Natomiast gąbki z tworzywa naturalnego są droższe w porównaniu do gąbek syntetycznych, ale starczają na dłużej. Są bardziej delikatne dla skóry i miękkie. We wnętrzu takiej gąbki, bakterie nie osadzają się aż tak bardzo, jak w gąbkach syntetycznych. Przez to, że są bardziej wytrzymałe, nie należy ich tak często wymieniać.

Gąbki i myjki do kąpieli - co lepsze?

Myjki do kąpieli

Myjki do kąpieli, są również bardzo popularne. Zwłaszcza uwielbiane przez kobiety. Słusznie, ponieważ mają wiele zalet. Pomagają pozbyć się martwego naskórka, delikatnie masują skórę, dzięki czemu poprawia się krążenie. Skóra po użyciu takiej myjki jest miękka i gładka w dotyku.

Za pomocą takiej myjki spienimy nawet niewielką ilość żelu, co sprawia że korzystając z myjki zaoszczędzimy produkt myjący. Skóra po kąpieli z wykorzystaniem myjki lepiej wchłania substancje aktywne, które znajdują się w balsamie do ciała oraz tlen. Proces regeneracji komórek zostanie mocno pobudzony, a dodatkowo cellulitis zredukowany. Ciało staje się zdrowsze oraz wzrasta dobre samopoczucie. Dostępne są w różnych kolorach i o różnej wielkości.

Przeczytaj też: Gąbki do makijażu – jakie są rodzaje?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ