Rowerek biegowy

Rowerki biegowe są to rowerki, które pozbawione są pedałów, napędu, a często nawet hamulca. Ich podstawowym zadaniem jest rozwój zdolności motorycznych dzieci oraz nauka jak utrzymać równowagę. Mają wpływ również na rozwój psychiczny, ponieważ naprzemienne ruchy znakomicie działają na synchronizację obu półkul mózgowych. Dodatkowo zapewnią każdemu dziecku wiele frajdy, która wynika ze swobodnego poruszania się. Każdy maluch z przyjemnością spędza czas na świeżym powietrzu. A dla zdrowia dziecka jest to bardzo ważne.

Jaki rowerek biegowy dla 2 latka?

Każdy z rodziców zastanawia się, kiedy jest ten najlepszy moment na pierwszy rowerek biegowy. Otóż w sklepach są dostępne rowerki dla maluchów już od 18 miesiąca. Sam wybór rowerka biegowego nie jest zbyt trudny, oczywiście jeśli wiemy, czego szukać. Rowerki różnią się od siebie nienacznie. Na co najbardziej zwrócić uwagę wybierając pojazd dla naszego 2 – letniego malucha?

Jaki rowerek biegowy

Najważniejsza jest wysokość siodełka od podłoża. Ważne żeby wysokość nie była większa od długości nóżek naszego dziecka. Rowerek musi pasować do wzrostu dziecka, dziecko musi dosięgać do podłoża całymi stopami. Najkorzystniej jest wybierać modele, które mają regulowane zarówno siedzisko jak i kierownicę. Wtedy rowerek posłuży dziecku dłużej.
Należy szukać rowerków, które mają minimalną wysokość (regulacja jest co około 5-10 cm), na początku potrzebna jest ta najniższa, czyli około 27-30 cm.

Druga istotna rzecz to rama. Jeżeli jest obniżona to dziecku zdecydowanie łatwiej będzie wsiąść samodzielnie na rowerek. To ważne, aby dziecko od samego początku uczyło się podnosić rowerek z ziemi i samodzielnie na niego wsiadać. A gdy rama jest wysoka to dziecko nie jest w stanie samo sobie poradzić i my jako rodzic musimy mu pomóc i przytrzymać rowerek.

rowerki biegowe

Hamulec nie jest potrzebny, ponieważ rączka dziecka i tak go nie obejmie. Jeżeli chodzi o koła polecane są pompowane, głównie dlatego że takie opony mają lepszą przyczepność do powierzchni, wtedy taki rowerek jest bezpieczniejszy. Poza tym z pompowanych kół można spuścić trochę powietrza, co spowolni malucha podczas jazdy. Rozmiar kół to najczęściej 9′ lub 10′. Przy wyborze należy również zwrócić uwagę na wagę (im lżejszy rowerek tym dziecku będzie łatwiej) oraz siedzisko ( powinno być dobrze wyprofilowane, miękkie i wygodne).

Przeczytaj też: Szumiący miś – najlepszy przyjaciel każdego niemowlaka

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ