Gdzie używa się lodówek gastronomicznych

Lodówki gastronomiczne są używane w wielu miejscach. Nie można się temu dziwić, bo są one po prostu bardzo przydatne i dość uniwersalne. Warto, więc dowiedzieć się na ich temat więcej. Gdzie używa się takich lodówek? Gdzie mogą się przydać?

W restauracjach

Lodówki gastronomiczne są obowiązkowe w każdej restauracji. Pełnią w nich ważne role i ułatwiają przechowywanie żywności. Duże rozmiary lodówek pozwalają na przechowywanie w nich zapasów bez obaw o to, że się popsują na skutek działania zbyt wysokiej temperatury.

Zwykle lodówki w restauracjach są wyjątkowo duże. To dość oczywiste, bo przecież w lokalach gastronomicznych używa się dużej ilości jedzenia. Dlatego też szafy chłodzące powinny być możliwe duże. W niektórych restauracjach są one zastępowane nawet przez duże chłodnie i mroźnie.

W sklepach spożywczych

Lodówki tego typu świetnie sprawdzają się także w sklepach spożywczych. Te ustawiane w sklepach zwykle mają przeszklone zamknięcia – drzwi lub pokrywy. Dzięki nim towar znajdujący się w lodówce jest wyeksponowany i dobrze widoczny.

W sklepach ustawia się pionowe witryny lub lady chłodzące. Są one przeznaczone do różnych typów produktów. W ladach chłodzących zwykle ustawia się takie produkty, które powinny być dobrze widoczne dla klientów. W wysokich szafach często trzyma się napoje lub jogurty. Znajdują się one na wysokości oczu klientów. Dzięki temu zachęca to ich do zakupu.

Na stołówkach

Lodówki sprawdzają się też na stołówkach. Niektóre modele wykorzystywane na stołówkach są otwarte, by ułatwić wyciąganie z nich dań poszczególnych dań. Ładnie wyeksponowane dania zachęcają gości to sięgnięcia po nie i spróbowanie nowych smaków. Równocześnie są one przechowywane w obniżonej temperaturze, więc zmniejsza się ryzyko tego, że się one popsują, nim ktoś zdecyduje się na zakup.

Popularność lodówek gastronomicznych na stołówkach jest bardzo duża. Chodzi przecież o to, by docierać z produktami do jak największej liczby osób. Dobrym pomysłem jest ustawianie takich lodówek wszędzie tam, gdzie sprzedawane jest jedzenie. To ciekawe rozwiązanie, bo należy pamiętać, że ludzie bardzo często kupują oczami. Widok apetycznych dań może zachęcić do próbowania dań i kupowania większej ilości jedzenia.

Lodówki gastronomiczne dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ