Jak podszkolić język angielski

Znajomość języków obcych to przydatna umiejętność. W życiu nie raz spotkać można się z sytuacją, w której niezbędne jest wręcz posługiwanie się zagraniczną mową. Z pewnością niektóre języki są mniej popularne, inne bardziej. Od kilku dekad na topie utrzymuje się język angielski.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

W przypadku języka angielskiego jest on trzecim najbardziej popularnym językiem ojczystym na świecie. Co ciekawe, jeśli weźmie się pod uwagę posługiwanie się językiem angielskim w ogóle (nie jako językiem ojczystym czy urzędowym), okazuje się, że jest to drugi najważniejszy język. Oznacza to, że naprawdę warto się go nauczyć i swobodnie się nim posługiwać.

Trudno w obecnej chwili znaleźć ogłoszenie o pracę w jakiejś korporacji czy stanowisku specjalistycznym czy menadżerskim, nie mając w CV co najmniej dobrej znajomości języka angielskiego. Jadąc za granicę, chociażby na wakacje, to właśnie język angielski jest tym, którym komunikują się pracownicy lotniska, hoteli i czy restauracji.

Jak podszkolić umiejętności językowe – kilka prostych trików

Większość osób pierwszy kontakt z językiem angielskim ma w czasach szkolnych. Dzieci uczą się go na poziomie podstawowym bądź rozszerzonym, w zależności od profilu klasy. Po zakończeniu edukacji szkolnej i akademickiej nierzadko kontakt z językiem urywa się na kilka lat. Taka przerwa jest niesamowicie szkodliwa, ponieważ jeśli jest ona długa, większość słówek po prostu wylatuje z głowy.

Aby nie tracić kontaktu z językiem angielskim po zakończeniu edukacji, czy po prostu, aby szkolić się dalej warto skorzystać z kilku fajnych technik nauki. Język angielski można wdrożyć w codzienne życie, chociażby konfigurując ustawienia w telefonie czy komputerze tak, aby wszystko było właśnie po angielsku. Dobrze jest też oglądać filmy w tym języku, rezygnując z dubbingu, lektora czy polskich napisów.

Ile kosztuje kurs języka angielskiego jeden na jeden?

Kursy językowe to nadal jeden z najbardziej skutecznych sposobów na naukę. Ma się tutaj większą motywację do przyswajania wiedzy, w końcu płaci się za to niemałe pieniądze.

Cena kursów zależy od wielu czynników – intensywności, ilości spotkań oraz miasta. Indywidualne korepetycje z native speakerem są chyba jedną z najdroższych form nauki i kosztują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za jedno spotkanie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ