Jak kupować dobrej jakości tkaniny na metry?

Osoby, które pragną rozpocząć swoją przygodę z samodzielnym szyciem ubrań lub innych akcesoriów z materiałów muszą stawić czoła niełatwemu zadaniu, jakim jest wybór oraz zakup odpowiedniej tkaniny na metry. W dobrej jakości materiały możemy zaopatrywać się zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet.

W jaki sposób wybierać tkaniny na metry, aby być zadowolonym z zakupów?

Sklep stacjonarny czy internetowy – gdzie kupować tkaniny na metry?

W pierwszej kolejności każda osoba rozpoczynająca swoją przygodę z krawiectwem musi wybrać miejsce, w którym zaopatrzy się w niezbędne materiały oraz akcesoria do szycia. Jeśli mamy małe doświadczenie lub nie wiemy dokładnie, czego szukamy, w pierwszej kolejności warto odwiedzić sklep stacjonarny z tkaninami. Na miejscu znajdziemy fachową pomoc w wyborze odpowiednich tkanin oraz garść porad, które pomogą nam prawidłowo rozpocząć swoją przygodę z szyciem.

Osoby, które pragną mieć jak najszerszy wybór tkanin, ich wzorów, kolorów i do tego kupić je w najkorzystniejszej cenie, powinny natomiast rozejrzeć się za dobrym sklepem internetowym. Sklepy online oferujące tkaniny na metry posiadają ich zdecydowanie szerszy wybór od swoich stacjonarnych odpowiedników i oferują ich zakup w niższej cenie, co pozwala kupić większą ilość interesujących nas materiałów. Osoby początkujące mogą także liczyć na profesjonalną pomoc w wyborze i zakupie tkanin, którą uzyskamy telefonicznie lub mailowo kontaktując się z obsługą wybranego sklepu internetowego z tkaninami.

Tkaniny na metry – czym jest metr bieżący i jak kupować tkaniny online?

Wszystkie dostępne w sklepach z materiałami tkaniny sprzedawane są na metry bieżące. Co to oznacza w praktyce? Metr bieżący materiału posiada standardową szerokość wynoszącą ok. 140 cm. Kupując więc 1 metr bieżący wybranej tkaniny otrzymamy prostokąt materiału o wymiarach 1×1,4 m. Niektóre sklepy stacjonarne i internetowe pozwalają także na zakup mniejszej jednostki materiału niż 1 metr bieżący. Najczęściej jest to 0,5 metra bieżącego.

Aby kupić 1 metr bieżący wybranej przez siebie tkaniny w sklepie internetowym wystarczy, że w okienku liczby sztuk wpiszemy po prostu ilość metrów bieżących tkaniny, którą chcemy kupić. Na przykład, jeśli zdecydujemy się na zakup 2 metrów bieżących materiału, w miejscu przeznaczonym na ilość sztuk wpisujemy po prostu 2. W ten sposób otrzymamy dokładnie 2 metry bieżące materiału, czyli prostokąt o wymiarach 2×2,8 m.

Na początek swojej przygody z własnoręcznym szyciem warto wybierać stosunkowo niedrogie tkaniny, których nie będzie nam szkoda wyrzucić w razie niepowodzenia. Najlepiej wybierać materiały kosztujące w granicach 20-30 zł za metr bieżący. W takiej cenie kupimy online m. in. dzianiny, tkaniny bawełniane i wiele innych ciekawych oraz uniwersalnych materiałów, z których uda nam się samodzielnie wyczarować swoje pierwsze dodatki odzieżowe.

Partnerem artykułu jest Pick & Craft oferujący: tkaniny na metry – więcej na PickAndCraft.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ