Pudry i podkłady mineralne - rodzaje i zastosowania

Kosmetyki mineralne stanowią niewątpliwą rewolucję na rynku kosmetyków kolorowych. By jednak w pełni wykorzystać ich potencjał, należy umiejętnie dobrać je do swoich potrzeb oraz zrozumieć specyfikę ich aplikacji na skórę.

Dostosowanie kosmetyków do rodzaju skóry

Wybór odpowiedniego pudru czy podkładu mineralnego powinno się uzależnić w pierwszej kolejności od potrzeb cery, do której ma on być stosowany. Puder mineralny stanowi mieszankę kilku prostych składników mineralnych, takich jak tlenek cynku, tlenki żelaza, dwutlenek tytanu czy mika, natomiast kosmetyki te różnią się między sobą proporcjami tych substancji (z różnymi typami pudrów można się zapoznać na stronie http://bikormakeup.com/pl/make-up/pudry-compact-powder-oslo).

 Osoby, które posiadają cerę przetłuszczającą się lub mają skłonności do nadmiernego powstawania wyprysków, skorzystają na wyborze podkładu mineralnego, który pomoże im opanować te problemy – kluczem do tego będzie odpowiednia zawartość tlenku cynku. Puder mineralny, który zapewni dodatkowe rozświetlenie cery czy wizualne zmniejszenie zmarszczek i bruzd, powinien posiadać przewagę miki, odpowiedzialnej za ten efekt.

Puder mineralny – jak wybrać odpowiedni kolor?

 Puder czy podkład mineralny to kosmetyki, które zawdzięczają swoją popularność wśród konsumentek między innymi naturalnemu wyglądowi, jaki uzyskuje skóra twarzy przy stosowaniu ich do makijażu. Dlatego nie należy się obawiać, że aplikacja ich na skórę będzie skutkowała nieestetycznym efektem, popularnie zwanym „tapetą”. Mimo niewłaściwie dobrany odcień kosmetyku może stanowić zgrzyt w kompozycji makijażu nawet w przypadku produktów tak subtelnie działających, jak puder czy podkład mineralny.

 Osoby o bardzo jasnej, niemal porcelanowej cerze, nie powinny celować w zakup pudru mineralnego, różniącego się od niej kolorem o więcej, niż pół tonu. Jeśli zależy im szczególnie na efekcie delikatnej opalenizny, jest on możliwy do uzyskania przez precyzyjne połączenie kolorów pudru, podkładu mineralnego oraz lekkie muśnięcie kości policzkowych niezbyt ciemnym różem bądź bronzerem.

 Z kolei dla osób o śniadej bądź opalonej skórze sztuczne rozjaśnianie jej za pomocą pudru o najjaśniejszym odcieniu może się skończyć rezultatem dalekim od zamierzonego. O wiele lepiej w tym przypadku sięgnąć po puder mineralny z większą zawartością miki, która pomoże skórze skuteczniej odbijać światło, a co za tym idzie – wywoła wrażenie jaśniejszej cery.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ