Jak się ubrać do teatru

Do ważnych i szczególnych okazji, w ramach których obowiązuje konkretny dress code, należy przygotować się w odpowiedni sposób. Mówimy tu nie tylko o uroczystościach, imprezach, rozmowie kwalifikacyjnej, pracy, ale też wydarzeniach kulturalnych. No właśnie, jak się ubrać do teatru? Sprawdźmy, czy nadal obowiązują tutaj tak ścisłe reguły dotyczące stroju.

 Teatr dla wszystkich

Teatr jest dziś miejscem dla każdego. Spoglądając w przeszłość, przedstawienia teatralne miały rzeczywiście elitarny charakter. Dziś do teatru może wybrać się każdy z nas. Jakie panują zasady dotyczące stroju? Z pewnością niekonieczna będzie tu przesadna elegancja. Niemniej jednak z uwagi na szacunek do aktorów wypada być ubranym nienagannie. Nie żyjemy w czasach, gdzie kobiety wybierające się do teatru musiały obowiązkowo włożyć wytworną suknię czy garsonkę, a ponowie obowiązkowo garnitur. Nadal jednak należy pamiętać, że wydarzenie teatralne wymaga choćby skromnej elegancji pod kątem ubioru widzów.

Jak się ubrać do teatru – o czym pamiętać?

Pierwszą podstawową zasadą jest ta, że ubiór do teatru musi być czysty, schludny i niepognieciony. Spektakl teatralny jest wydarzeniem kulturalnym, dlatego warto pamiętać, że to nie rewia mody. Ubieramy się stosownie do tej sytuacji, czyli dbamy o swój wizerunek. Nie przesadzamy z ubiorem pod kątem kolorystyki czy krojów. Klasyka w teatrze jest najmilej widziana. Kobiety mogą postawić na ciekawe, ale niekrzykliwe dodatki.

Panie wybierające się do teatru powinny pamiętać o ponadczasowej czerni, która pasuje do każdej okazji. Klasyczną czerń można urozmaicić dodatkami w ciekawym kolorze jak na przykład szalem, żakietem, paskiem czy biżuterią.

Jak się ubrać do teatru

  1. Atrybut każdej kobiety, czyli torebka nie powinna być duża. Do teatru wystarczającym fasonem torebek są kopertówki.
  2. Kapelusze idą w zapomnienie głównie z powodu, że mogą zasłaniać scenę osobom siedzącym za nami.
  3. W ramach butów idealnymi do teatru będą gustowne szpilki lub czółenka.
  4. Panowie nadal mogą postawić na klasyczny garnitur z koszulą. Niemniej jednak może być on w jakimś ciekawym kolorze.

Jak się ubrać do teatru – podsumowanie

Udając się na spektakl teatralny należy pamiętać o wcześniej wspomnianej skromnej elegancji. Istotny będzie tu więc kompromis pomiędzy szykownością a przesadnym luzem. Co więcej, w ramach pytania, jak się ubrać do teatru, należy pamiętać o własnej wygodzie. Idąc do teatru w towarzystwie, należy ustalić i przygotować wspólny styl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ