Jak się ubrać na wesele

 

Wesele jest ważną uroczystością, która wymaga od gości eleganckiego stroju. Rzeczywiście w związku z weselami pojawia się mnóstwo problemów i dylematów. Mają je zarówno nowożeńcy, jak i goście. Zwłaszcza kobietom doskwierają kłopoty związane z wyborem odpowiedniego stroju. Jak się ubrać na wesele? Sprawdźmy, jakimi kryteriami powinny kierować się panie i co mogą wybrać dla siebie w ramach tego szczególnego dnia.

Jak się ubrać na wesele – ponadczasowy trend sukienka

 Ponadczasowym trendem dla pań w ramach weselnego przyjęcia są koktajlowe sukienki. Są to bardzo kobiece kreacje, a w dodatku szykowne. Idealnie nadają się dla kobiet w każdym wieku. Warto pamiętać jednak o decyzji co do odpowiedniego kroju sukienki, długości oraz koloru. Na wesele należy bowiem przyjść ubranym, a nie przebranym i wzbudzać niepotrzebne nieporozumienia. W zależności od miejsca, gdzie odbywać będzie się weselna impreza, panie mogą włożyć typową sukienkę koktajlową w pastelowych kolorach lub sukienkę wieczorową, gdy przyjęcie ma miejsce w eleganckich wnętrzach.

Jak się ubrać na wesele

 Jak się ubrać na wesele – co z przesądami na temat kolorów?

 

Nawet jeśli nie należymy do osób przesądnych, w ramach weselnego przyjęcia warto uznać pewnego rodzaju zasady. Jedną z nich jest to, że kolor biały, jak również écru jest w dniu wesela zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Mała czarna nie należy do sukienek, które są dobrze przyjmowane na uroczystościach weselnych. Czerń kojarzona jest z żałobą, a więc warto w tym szczególnym dniu odmówić sobie tego koloru na rzecz wielu innych. Jakie kolory królują na weselnych parkietach? Z pewnością są to wszelkie pastele, ale też czerwień, butelkowa zieleń czy granaty.

Jakie okrycie wierzchnie na wesele?

 Pytanie, jak się ubrać na wesele dotyczy także okrycia wierzchniego. Uroczystość weselną poprzedza ślub w kościele lub urzędzie stanu cywilnego, a więc w miejscach, gdzie obowiązują ścisłe zasady dotyczące ubioru. Panie powinny wybrać dla siebie pasujący żakiet, marynarkę lub cienki płaszcz.

b

 W weselnych stylizacjach szczególną rolę odgrywają też dodatki, ponieważ stanowią dopełnienie wybranej sukienki. Muszą one współgrać z nią tak, aby tworzyć jedną całość. Jakie buty na wesele wybrać? Dopasowanie butów do sukienki koktajlowej nie stanowi wielkiego problemu. Muszą być one eleganckie i gustowne. Poza tym buty na wesele obowiązkowo powinny kolorystycznie pasować do ubioru. Mogą być to buty w tym samym kolorze lub innym. Niemniej jednak kolor ten musi dobrze komponować się z kolorem torebki.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ