Jak wybrać klej do tipsów

Każda kobieta dba o swoje dłonie i paznokcie, bo to jej wizytówka. Czasami jednak mimo starań trudno jest o satysfakcjonujący efekt. Nie wszystkich natura obdarzyła paznokciami o pięknym owalnym kształcie. Można te braki nadrobić dzięki tipsom.

Klej do tipsów

Tipsy spełnią swoje zadanie i będą się pięknie prezentować tylko pod warunkiem prawidłowego nałożenia. Powinny idealnie przylegać na całej płaszczyźnie połączenia paznokcia naturalnego ze sztucznym. Tylko wtedy będą sprawiały wrażenie naturalności, a oto przecież chodzi.

Warunkiem dobrego przyklejenia tipsów jest odpowiednie dobranie profesjonalnego kleju. Jego skład nie ma negatywnego wpływu na płytkę paznokci i łatwo jest go usunąć po ściągnięciu tipsów.
Absolutnie nie należy stosować zwykłych klejów z kiosku, ponieważ są trudne do usunięcia i mają negatywny wpływ na stan paznokci naturalnych.

Siła

Do przyklejania tipsów możemy stosować dwa kleje o różnej sile. Najczęściej wystarczający jest klej słabszy z zawartością metakrylany. Wybierając klej należy brać pod uwage czas schnięcia i sposób aplikacji.

Szybkość wysychania

Kleje do tipsów różnią się czasem wysychania. Doświadczone manicurzystki mogą posługiwać się klejami o szybkim okresie schnięcia. Osoby mniej wprawione powinny raczej decydować się na wybór kleju o dłuższym okresie wysychania. Pozwoli to na dokładne przyklejenie tipsów i uniknięcie zabrudzeń, które są trudne do usunięcia. Do wyboru mamy kleje o rzadkiej konsystencji, które są słabsze oraz kleje gęste, które gorzej przylegają do płytki. W miarę nabywania doświadczenia znajdziemy klej, który najlepiej będzie spełniał nasze oczekiwania.

Sposób aplikacji

Aplikacja kleju jest niezwykle ważna i zapewnia jego właściwe rozprowadzenie. Do wyboru mamy butelki z aplikatorami kropelkowymi lub pędzelki. To drugie rozwiązanie jest znacznie praktyczniejsze ponieważ pozwala na równomierne rozprowadzenie kleju na płytce paznokciowej i idealne przyklejenie tipsów. Dostępne są również kleje w kształcie pisaków, które również pozwalają na prawidłową aplikację kleju.

Tipsy możemy wykonać w profesjonalnym gabinecie, ale znacznie taniej zrobimy to samodzielnie, pod warunkiem jednak, że dobrze się do tego przygotujemy. Warto jednak poświęcić trochę czasu, by mieć piękne dłonie.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ