Profesjonalny strój do pracy

Strój do pracy powinien łączyć w sobie dwie cechy – wygodę i elegancję. W przypadku mężczyzn wybór jest znacznie prostszy. Do wyboru mają garnitur lub marynarkę, koszulę i spodnie. W przypadku kobiet wariantów jest znacznie więcej.

Dress code w pracy

Dress code to reguły, którymi należy kierować się wybierając strój stosowny do okazji. Garderoba do pracy powinna być dostosowana do jej charakteru i wykonywanych obowiązków. Nie wskazane jest tutaj stawianie na duży indywidualizm. Wskazany jest profesjonalizm, klasyka i schludność.

Do pracy najczęściej wskazane są klasyczne kostiumy i koszule. Problemy mogą dotyczyć kolorystyki, kroju, długości i materiału.

Długość spódnicy

To kwestia najważniejsza. Zbyt krótka spódnica nie tylko może wywołać zbędne komentarze, ale także niezadowolenie pracodawcy. Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest długość do kolan lub 3 palce nad kolano. To tzw. długość włoska. Ostatnio modne są także spódnice do połowy łydek.

Materiał, kolor i wzór

Najbezpieczniejsze są spódnice jednolite kolorowo, nie oznacza to jednak, że całkowicie musimy zrezygnować ze wzorów. Możemy zdecydować się na pepitka, drobne kratki lub stonowane wzory roślinne, pod warunkiem, że dobierzemy do tego odpowiednią górę, która powinna być gładka.

Najodpowiedniejsze kolory do pracy to czerń, granat, brązy, szarości i kolory pastelowe.

Materiał, który wybierzemy powinien być naturalny, najlepiej bawełna lub len. Zawsze prezentują się elegancko.

Jaki krój wybrać

Klasyką jest spódnica ołówkowa, nieco zwężająca się do dołu. Nie zawsze jednak dobrze prezentuje się na każdej figurze. Kobiety, które źle czują się w tym fasonie mogą zdecydować się na fason tulipana, spódnicę plisowaną lub rozkloszowaną.

Spódnica to najważniejszy element stroju do pracy, ale trzeba pamiętać także o bluzce i marynarce. Wszystkie te trzy elementy powinny stanowić jednolitą całość. Do tego eleganckie i wygodne buty (musimy spędzić w nich kilka godzin). Tak skomponowany strój będzie równocześnie elegancki i profesjonalny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ