Pielęgnacja cienkich włosów

Każdy chciałby mieć gęste i grube włosy. Pięknie wyglądają i nie sprawiają większych problemów. Niestety włosy cienkie są delikatne i wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Pielęgnacja włosów delikatnych

Włosy cienkie wymagają stosowania specjalnych preparatów i zabiegów i zabiegów pielęgnacyjnych. Wskazane jest używanie szamponów, które zwiększają objętość włosów. Umiejętności wymagają także mycie i suszenie włosów.

Mycie włosów

przede wszystkim wymaga odpowiedniego doboru szamponu i odżywki. Szamponu nie nakładamy bezpośrednio na skórę, lecz rozprowadzamy go na dłoniach. Dzięki temu nie wysuszymy skóry głowy. Wcieranie szamponu powinno być bardzo delikatne. Głowę myjemy 2 razy. Po każdym myciu dokładnie spłukujemy letnią wodą. Gorąca woda powoduje wysuszenie skóry i włosów.

Po umyciu nakładamy na włosy odpowiednią odżywkę, może być do spłukiwania lub bez. Te ostatnie są jednak niewskazane, ponieważ powodują nadmierne obciążenie włosów.

Suszenie włosów

Każde włosy, nie tylko cienkie suszymy umiarkowaną temperaturą. Wysoka temperatura powoduje wysuszenie włosów i ich osłabienie. Suszarka powinna być oddalona o ok. 20 cm od włosów. Do czesania i suszenia powinniśmy używać szczotek o miękkim włosiu, które nie niszczy włosów i cebulek.

Po zakończeniu suszenia włosów warto zastosować na włosy specjalny puder, który zwiększyć ich objętość.

2 w 1

Najkorzystniejszym rozwiązaniem w pielęgnacji włosów cienkich jest równoczesne stosowanie specjalistycznych szamponów i odżywek. Dzięki temu oba preparaty mają skład wzajemnie się uzupełniający.

Systematyczne stosowanie szamponów i odżywek znacząco przyczyni się do poprawy kondycji włosów.

Domowe sposoby na wzmocnienie włosów

W czasach naszych babć najlepszym sposobem na piękne włosy była deszczówka, szare mydło do mycia i ocet do spłukiwania. Oczywiście wszystkie te produkty były naturalne. Niestety obecnie nie możemy stosować tych metod, gdyż deszczówka jest skażona, a szare mydło zawiera wiele substancji chemicznych.

mimo to możemy zastosować płukanki ziołowe (rumianek, lipa, skrzyp), oraz olejki naturalne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ